Twoje IP: 3.235.74.77

Gru
Ekologiczne życzenia świąteczno-noworoczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Giziński, Jakub Kanik

img 04Uczniowie klasy VIIIb przygotowali apel świąteczno-ekologiczny, wykonali dekorację - gazetkę na której zawiesili życzenia dla Ziemi i społeczności szkolnej, rozdali uczniom ulotki zatytułowane „9 sposobów na ograniczenie zużycia plastiku” oraz wręczyli dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego „Drugie życie odpadów”.

Ideą naszej klasy w przedświątecznym tygodniu było promowanie działań „Zero waste” oraz zachęcanie do życzliwej i pełnej szacunku postawy człowieka w stosunku do innych ludzi.

Zero waste(w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”) to styl życia, zgodnie z którym staramy się generować jak najmniej odpadów i w ten sposób ograniczać zanieczyszczenie środowiska.

Życzymy naszej planecie i wszystkim jej mieszkańcom szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i minimalizmu konsumenckiego.