Twoje IP: 3.215.182.36

Sty
Podsumowanie grudniowej akcji zbiórki makulatury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Miłosz Kuczek, Oskar Trąkowski

makulatura1Dziękujemy społeczności szkolnej oraz mieszkańcom Osiedla im. Bolesława Chrobrego za włączenie się do grudniowej akcji zbiórki surowców wtórnych przeprowadzonej przez  uczniów klasy VIIIb. Dzięki Państwa zaangażowaniu w ciągu 3 tygodni odzyskaliśmy 1020 kg makulatury za kwotę 176,00 zł., którą przeznaczymy na dofinansowanie ekologicznych warsztatów edukacyjnych.

Ogłaszając taką krótkoterminową akcję chcieliśmy pokazać, że selektywna zbiórka odpadów ma konkretny wymiar ekonomiczny. Przede wszystkim jednak zależało nam na przypomnieniu, że ponowne wykorzystanie makulatury ogranicza eksploatację drewna pochodzącego z lasów i przyczynia się do zachowania zasobów środowiska przyrodniczego. Tona makulatury pozwala na ochronienie przed wycinką aż 17 drzew. Recykling makulatury zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, oszczędza wodę i miejsce na składowiskach odpadów. Ponowne wykorzystanie tony papieru to oszczędność około 1476 litrów ropy, 26 tys. litrów wody i 7 m3 miejsca na składowisku. Produkcja papieru z odzyskanej makulatury przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii aż o 75%, redukcji zanieczyszczenia powietrza o 74% oraz obniżenia ilości ścieków przemysłowych o 35%.