Twoje IP: 34.229.24.100
Dzisiaj mamy: Lip 17, 2019

Lut
2019
Eksperyment przyrodniczy, czyli dlaczego szkoła to nie tylko notatka w zeszycie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan

Lekcje uczniów, także pierwszaków obfitują w wiele twórczych aktywności rozbudzających ciekawość świata i przekazujących wiedzę. Nie zawsze rodzic przeglądający zeszyt czy ćwiczenia ucznia ma możliwość dostrzec potęgę zajęć szkolnych i tego jak wiele umiejętności uczeń nabywa w szkole poprzez działanie. Działanie, które daje coś więcej niż tylko odtwórczą notatkę w zeszycie ale przede wszystkim rozwija kompetencje intelektualne i uczy.

Poniżej krótka relacja z doświadczenia przyrodniczego Ib polegająca na wysunięciu tezy, przeprowadzenia kilkudniowych obserwacji i sformułowaniu wniosków. Pierwszakom aktywność ta zajęła tydzień opieki nad hodowlą roślin, dostarczania odpowiednich warunków wzrostu, konfrontacji swoich założeń z rzeczywistością, analizy i satysfakcji z ukończonego eksperymentu.