mod_vvisit_counterDzisiaj1972

Lut
Sukces w Miejskim Konkursie Matematyczno-Handlowym SalesMAsTer PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

fot25 lutego w Zespole Szkół Handlowych odbył się Miejski Konkurs Matematyczno-Handlowy SalesMAsTer dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Monika Wojtkowska i Filip Wiewióra (SP) oraz Jakub Fryszkowski i Klaudusz Miszewski (G). Konkus składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap miał charakter drużynowy - dwuosobowe zespoły rozwiązywały wspólnie na czas zadania matematyczne dotyczące zastosowania matematyki w sytuacjach praktycznych (zakupy, podatki itp.). Nasza drużyna ze szkoły podstawowej zajęła trzecie miejsce i awansowała do finału. Drużyna reprezentująca gimnazjum niestety zajeła piąte miejsce i chłopcy nie mieli okazji sprawdzić się w drugiej części konkursu.

Druga część konkursu miała już charakter indywidualny - ośmiu uczniów rozwiązywało na czas piętnaście zadań testowych za zkresu zastosowania matematyki. Miło jest nam poinformować, że Filip Wiewióra zajął drugie miejsce zdobywając tyle samo punktów co zwycięzca, przegrywając jedynie nieznacznie czasem oddania pracy konkursowej.

Gratulujemy!