Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1931
mod_vvisit_counterWczoraj3171
mod_vvisit_counterW tygodniu11805
mod_vvisit_counterTydzień temu22176
mod_vvisit_counterW miesiącu64235
mod_vvisit_counterMiesiąc temu100216
mod_vvisit_counterRazem4701735

Online: 48
Twoje IP: 3.93.74.227
,
Dzisiaj mamy: Lis 21, 2019

25
Mar
2019
"Przychodzi taki czas kiedy miłość do koni przestaje być tylko pasją,a staje się sensem życia" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 1271 2
W ramach tygodnia wiedzy o życiu na wsi, uczennice klasy IV d - Tatiana Koczy i Antonina Krawczyk – miłośniczki koni i pasjonatki jazdy konnej - zabrały pierwszaki w 'wirtualną' podróż do stajni.

Dziewczynki świetnie przygotowane do zajęć - opowiedziały młodszym kolegom o swoim kilkuletnim już hobby. Zapoznały pierwszaki z profesjonalnym sprzętem, przyniosły sianko i owies a nawet zdrowe otrębowe przekąski. Z dumą pouczyły dzieci, że koń jest „kary”, a nie „czarny”, a ten, którego wskazują jako „brązowy” to w rzeczywistości „gniady”. Zaprezentowały swoje konie, siodła, ochraniacze dla jeźdzca i konia, pledy, oraz modne sztyblety, bryczesy, toczek i bezpieczne kamizelki do jazdy. Pierwszaki mogły przymierzyć ekwipunek prosto ze stajni i zapoznać się z branżowym słownictwem. Dziewczynki przyznały, że największą przyjemność sprawia im nie tylko jazda ale obcowanie z końmi podczas codziennych rytuałów takich jak czyszczenie konia czy boksu.  

"Nie jest sztuką kochać konie, sztuką jest by one pokochały ciebie"  

zdjęcia