Twoje IP: 34.204.173.36

Kwi
Przedszkolaki programują w naszej szkole. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan

pp1Naszą szkołę odwiedziły urocze przedszkolaki. Przyszli pierwszoklasiści zostali zaproszeni na wspólne lekcje programowania.  Jak się okazało tak trudne pojęcia jak: kod, kodowanie, robot, czy programowanie nie są trudne gdy wiemy jak uczyć się przez zabawę. Przedszkolaki miały przedsmak przyszłorocznych obowiązków uczniowskich i wzięli udział w lekcji "programowanie na dywanie".  Każdy przedszkolak otrzymał za zadanie rozszyfrowanie zakodowanej informacji a po wprowadzeniu w tajniki kodowania - "zapisał" swoją własną linijkę kodu za pomocą kolorowych koralików. Zaprogramowany robot wykonywał wszystkie nasze polecenia :). W lekacji pomagały: Zosia, Milenka, Maja i Natalia z Ib.

Czekamy na Was w przyszłym roku szkolnym!!!