Twoje IP: 35.175.191.168

Wycieczka do Kolejkowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan

wpisane przez p.Mariolę Bojda

W miniony piątek, tj. 17 maja 2019 r. uczniowie klasy 2a udali się na wycieczkę do KOLEJKOWA w Gliwicach. Po dotarciu na miejsce, uczestnikom wycieczki ukazał się wspaniały świat w miniaturze, pomniejszony 25 razy. Każda z makiet skrywała zaskakujące budowle, postaci, jeżdżące samochody i pociągi, a nawet pływający statek. W czasie zwiedzania makiety można było dostrzec mechanika, leśniczego, cyrkowca, górskich turystów, kupców. Kolejkowo to miejsce, w którym można również podziwiać miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. gliwicki ratusz, Radiostację, katowickie uliczki i kamienice. W Kolejkowie czas płynie znacznie szybciej i to dosłownie! Dzień trwa tam 9 minut, po których następuje noc. Świecące wówczas latarnie dodają temu miejscu jeszcze większego uroku. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele radości i wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci.

zdjęcia https://photos.app.goo.gl/rn48zRjsBsNRhdn58