Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1870
mod_vvisit_counterWczoraj3398
mod_vvisit_counterW tygodniu5268
mod_vvisit_counterTydzień temu22176
mod_vvisit_counterW miesiącu57698
mod_vvisit_counterMiesiąc temu100216
mod_vvisit_counterRazem4695198

Online: 45
Twoje IP: 34.237.51.35
,
Dzisiaj mamy: Lis 19, 2019

08
Maj
2019
Wymiana doświadczeń w ramach projektu Erasmus+ KA1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Komenda   

Wymiana doświadczeń w ramach projektu Erasmus+ KA1

1  2

„Możemy być z siebie dumni ! ” – mówią nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Katowicach.

Nasza szkoła realizuje projekt Erasmus + KA1 pt. „Innowacyjność i integracja kluczem do sukcesu edukacyjnego” – ‘Innovation and integration are the key to educational success’. Celem projektu jest doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela poprzez obserwację wykorzystywanych metod pracy, doświadczenie oraz wiedzę partnerów pracujących w innych systemach edukacyjnych Unii Europejskiej. Pragniemy być szkołą przyszłości o wysokiej jakości kształcenia i efektywnie rozwijającą potencjał naszych podopiecznych. W codziennej pracy z uczniami stosujemy narzędzia ICT, np. tablice interaktywne, a także nowo zakupione tablety.

Warto wspomnieć, że dla naszych uczniów organizujemy wiele przedsięwzięć zgodnych z ideą projektu Erasmus + KA1, np. „Dzień Języków Obcych”, „Mistrz Listeningu”, „Koncert Bożonarodzeniowy w j.angielskim”, a także projekt ETwinning – ‘Christmas ecards’. Ponadto, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Głównymi celami tych akcji jest rozpowszechnianie zainteresowania językiem angielskim, swobodna komunikacja w j. obcym, rozszerzanie wiedzy o innych krajach, jak i stwarzanie szans rozwoju i integracji dla dzieci zdolnych i słabszych.

W ramach programu Erasmus+ KA1, utrzymujemy stały kontakt z organizatorami poszczególnych kursów, jak i partnerem job – shadowingu. Poznane metody i formy pracy wykorzystujemy w bieżącej pracy dydaktycznej.

 

Integracja i innowacyjność to my – SP67 !!!

Opracował: Koordynator projektu Erasmus+KA1

Katarzyna Komenda