Twoje IP: 3.229.122.219

Konkurs „FOX” w naszej Szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita
Piątek, 04 Styczeń 2019 07:55

foxZapraszamy uczniów klas 3-8 do wzięcia udziału w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs z języka angielskiego „FOX”, w bieżącym roku szkolnym odbędzie się 5 marca 2019 roku o godz. 8.00 w naszej szkole.

Uczniowie są podzieleni na  3 kategorie wiekowe:

• Kittens (kl. III-IV)
  • Bunnies (kl. V-VI)
  • Ducks (kl. VII-VIII)

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? To proste – do 14 stycznia zgłosić chęć udziału w konkursie czyli dostarczyć nauczycielowi języka angielskiego p. Agnieszce Sunicie 9 zł (opłata za uczestnictwo). Uczestnicy mają również za zadanie przeczytać krótką zadaną lekturę dostosowaną do kategorii wiekowej:

• Kittens - "The Tin Soldier"
  • Bunnies - "Peter Pan"
  • Ducks - "Kidnapped"

Dla osób, które zgłoszą się do konkursu jest przewidziane spotkanie informacyjne dnia  16.01.2019r.

Więcej szczegółowych informacji, jak również testy z ubiegłych lat można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu https://fox.bielsko.pl/

Listy do przyszłości! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler
Środa, 03 Październik 2018 11:51

W najbliższy czwartek odbędzie się Szkolny Etap Konkursu „Listy do przyszłości!”

Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu i dostarczyli do swojego Nauczyciela języka polskiego lub do p. R. Miler pisemne zgody rodziców na uczestniczenie w tym konkursie, spotkają się o godzinie 12.45 w sali 215 i w ciągu jednej lekcji napiszą list do swojego rówieśnika, który będzie żył w Polsce za 100 lat. Listy będą pisane odręcznie na okolicznościowym papierze listowym dostarczonym już przez Organizatora konkursu do naszej szkoły. List musi zmieścić się na jednej stronie A4, taki jest format papieru.

W ocenie uwzględnia się: poprawność ortograficzną, stylistyczną i interpunkcyjną, zachowanie wymagań wypowiedzi epistolograficznej, logiczne powiązanie całości wypowiedzi, poziom literacki Listu (bogactwo zastosowanych środków stylistycznych), oryginalność formułowania myśli.

100 najlepszych listów z 4 województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego oraz opolskiego zostanie przechowanych w Kapsule Czasu na Wawelu. Być może będą to listy Naszych Uczniów! Fakt przeprowadzenia tego projektu zostanie zapisany w archiwach wawelskich z prośbą o odczytanie listów w 2118 roku.

Konkurs ma przypominać, że ślady zostawiane przez współczesne pokolenia wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń. W ten sposób ma pomagać w kształtowaniu patriotycznych postaw w naszej szkole. Wszystkim Uczestnikom życzymy oryginalnych pomysłów!

Konkurs na nowe logo Europejskiego Dnia Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Błachut-Wiśniewska
Czwartek, 27 Wrzesień 2018 11:18

Konkurs na nowe logo Europejskiego Dnia Języków Obcych - szczegóły na plakacie

Konkurs recytatorski dla klas 4-6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler
Środa, 12 Kwiecień 2017 10:58

img 1010 kwietnia odbył się szkolny etap Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Brzechwy dla klas IV-VI SP. Poziom recytacji wszystkich Uczestników był naprawdę wysoki. Gratulujemy! Zdobywcy pierwszych trzech miejsc będą reprezentować naszą szkołę w konkursie miejskim 27 kwietnia br.

Laureatami zostali:

I miejsce: Szymon Mysłowski – klasa IV c

II miejsce: Magdalena Mękarska – klasa IV a

III miejsce: Karolina Kopczyńska – klasa IV b

Konkurs Plastyczny "Witajcie w naszej bajce, czyli malarski plener w świecie utworów Jana Brzechwy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń
Poniedziałek, 13 Marzec 2017 14:41

konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3, do wzięcia udziału w

Szkolnym Konkursie Plastycznym  pt. :"Witajcie w naszej bajce, czyli malarski plener w świecie utworów Jana Brzechwy"

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej zgodnie z tematem: "Witajcie w naszej bajce, czyli malarski plener w świecie utworów Jana Brzechwy"

Technika wykonania pracy jest dowolna (farby, kredki, kolaż, praca przestrzenna). Format prac A3 lub A4. Oceniane będą między innymi: pomysłowość, estetyka, kolorystyka, oryginalność, dobór i wykorzystanie materiałów i wkład pracy.

Na gotowe, podpisane prace czekamy do piątku 7 kwietnia 2017r. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas finału konkursu recytatorskiego , który odbędzie się w dniu 11 kwietnia. Wyróżnione dzieła będzie można podziwiać do końca kwietnia na specjalnie w tego celu stworzonej galerii.

Termin składania prac do 07. 04. 2017r.

Podpisane prace należy składać u wychowawcy klasy/ świetlicy szkolnej. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie (koordynator konkursu Kamila Pasoń).

1488   b12

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie!

Zapraszamy !   Zapraszamy!     Zapraszamy !      Zapraszamy!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>