Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1913
mod_vvisit_counterWczoraj3889
mod_vvisit_counterW tygodniu18087
mod_vvisit_counterTydzień temu29064
mod_vvisit_counterW miesiącu39035
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5646184

Online: 232
Twoje IP: 3.235.74.77
,
Dzisiaj mamy: Lip 10, 2020

Virtual Eden - Artykuły
PRACE NAD PROJEKTEM GIMNAZJALNYM PDF Drukuj Email
Sobota, 08 Marzec 2014 18:49

Od 2011 roku  uczniowie  gimnazjum mają szansę sprawdzić się w  projektach edukacyjnych.  Udział w projekcie ma pomóc ukształtować postawę umożliwiającą funkcjonowanie we współczesnym świecie.  Metoda projektu pozwala kształcić umiejętności pracy w grupie, samodzielnego podejmowania decyzji i  rozwiązywania problemów. Jest to świetna okazja , aby  wykazać się umiejętnościami, których nie można sprawdzić w trakcie egzaminu testowego.  Uczniowie mogą wybrać dowolny temat i pod opieką nauczyciela   pracować przez cały rok, aby na zakończenie przedstawić projekt  w atrakcyjny sposób  swoim kolegom i koleżankom.  Oto  jaką przedsiębiorczością potrafią wykazać się nasi uczniowie w zdobywaniu materiałów i w poszukiwaniu atrakcyjnej formy.

Więcej…
 
VIRTUAL EDEN – Drugie życie projektu. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013 19:54

STAR PROJECTS

 

W latach 2009-2011 zrealizowaliśmy w naszej szkole dwa projekty Programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. Projekt realizowany we współpracy ze szkołami: czeską, węgierską i rumuńską został bardzo wysoko oceniony i otrzymał tytuł Przykładu Dobrej Praktyki, czyli STAR PROJECTS. Został także umieszczony w bazie European Shared Treasure.

W roku 2013 kończy się pierwszy etap unijnego  programu edukacyjnego. Była to okazja, aby zaprosić polskich koordynatorów najlepszych projektów na spotkanie z członkami Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie” oraz przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, które odbyło się w dniach 12-13 września 2013 roku, w Centrum Konferencyjnym w Miedzeszynie (Warszawa).

Pani Danuta Radomska-Filipek, koordynatorka projektów Comenius zaprezentowała projekt Virtual Eden, który promował naszą szkołę i miasto Jastrzębie-Zdrój. Mówiła także o jego trwałych rezultatach: o wyposażeniu szkoły w nowoczesny sprzęt, Kąciku Comeniusa, nawiązanych partnerskich stosunkach, posadzonych drzewka w Alei Comeniusa. (Pani Julia Karasz z węgierskiej szkoły pisała pracę na studiach podyplomowych na temat naszej współpracy.)

Podczas spotkania w Miedzeszynie pani Radomska-Filipek wzięła udział w warsztatach dotyczących pozytywnego wpływu środowiska lokalnego na realizację projektu. Koordynatorzy najlepszych w Polsce projektów wymieniali się doświadczeniami i dyskutowali jakie warunki muszą być spełnione, aby projekt odniósł sukces. Kierujący dyskusją zwrócili uwagę na potrzebę identyfikowania ryzyka i na sposoby radzenia sobie z trudnościami, monitorowanie jakością, zarządzanie czasem i budżetem.

Wszyscy koordynatorzy z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie przez Unię Europejską kolejnego etapu programu Partnerskie Projekty Szkół. Wymieniliśmy się adresami e-mailowymi i w ten sposób powstała sieć koordynatorów STAR PROJECTS.

Więcej…
 
Comenius-Ostatnie spotkanie PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2011 05:53

bukareszt_dzien_2_450

Lekcja biologii, języków obcych, matematyki i informatyki w pigułce. Drugi dzień pobytu uczniów i nauczycieli w Bukareszcie. Ostatnia wizyta w ramach programu Comenius. Reportaż wkrótce.

 
TYDZIEŃ COMENIUSA_5 PDF Drukuj Email
Środa, 18 Maj 2011 15:10
Podsumowanie Tygodnia Comeniusa

W poniedziałek miało miejsce podsumowanie Tygodnia Comeniusa. W związku z tym odbył się uroczysty apel. Przypomnieliśmy sobie, co to jest program Comenius i jakie korzyści odniosła nasza szkoła z uczestniczenia w nim. Każda klasa chciała przyczynić się do uświetnienia obchodów tego wyjątkowego tygodnia. Naturalne środowisko i jego ochrona to główny temat naszego projektu Virtual Eden. Klasy 3Ai 3B, które już drugi rok pracowały nad zadaniami związanym z ekologią przygotowały tematyczne przedstawienie, po którym każdy uczeń SP20 będzie wiedział, jak ważna jest ochrona naturalnego środowiska.

Realizacja międzynarodowych projektów nie byłaby możliwa bez znajomości języków obcych. Do tej pory korzystaliśmy głównie z języka angielskiego, ale w przyszłości być może będziemy posługiwali się także językiem niemieckim.

Uczniowie klasy 3A przygotowali przedstawienie w języku angielskim “Little Red Hen”. Dziewczynki z klas 3A, 2A, 2B, 1A i 1B wykonały nowoczesne układy taneczne. Wysłuchaliśmy też recytacji wierszy: „When Larry made lasagna” , “One, two, three, four, five , once I caught a fish alive” oraz “My friend”. Wszystkich uczniów przygotowała do występów p. Angelika Augustyn, nauczycielka języka angielskiego w młodszych klasach. P. Alina Cox, nauczycielka języka angielskiego w starszych klasach, poprosiła Dyrektor szkoły o wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie z języka angielskiego i z języka niemieckiego. Uczniowie klasy 1A gimnazjalnej zaprezentowali się w starym, ale aktualnym przed końcem roku szkolnego, przeboju The Beatles HELP!

Więcej…
 
TYDZIEŃ COMENIUSA_4 PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Maj 2011 11:27
dscn1002
 
TYDZIEŃ COMENIUSA 2 PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Maj 2011 21:56

TYDZIEŃ COMENIUSA w obiektywie...


100_5396

Warsztaty dziennikarskie

Więcej…
 
TYDZIEŃ COMENIUSA PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Maj 2011 21:48

Ogłoszony przez Komisję Europejską "TYDZIEŃ COMENIUSA" jest okazją do przypomnienia naszych dotychczasowych osiągnięć. W latach 2007-2009 realizowaliśmy projekt A Slice of Bread – Kromka chleba, a od września 2009 do czerwca 2011 realizujemy projekt Virtual Eden. Dzięki naszemu zaangażowaniu mamy partnerów w: Szwecji, Republice Czeskiej, na Węgrzech i w Rumunii. Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt, a uczniowie i nauczyciele mieli okazję wyjeżdżać za granicę. Najcenniejszym produktem finalnym każdej współpracy jest doświadczenie, które udaje nam się zebrać podczas takich wyjazdów.

W TYGODNIU COMENIUSA klasy II gimnazjum skorzystały z możliwości wzięcia udziału w warsztatach dziennikarskich, a ich młodsi uczestniczyli w konkursie recytatorskim. Gry i zabawy tematyczne a także filmowane przedstawienia to kolejne punkty programu Tygodnia Comeniusa w szkole. Z niecierpliwością czekamy też na video konferencję z naszymi partnerami. Tymczasem wszyscy możemy przejść się jedyną w swoim rodzaju Aleją Comeniusa. Wkrótce będzie ona tematem konferencji, która odbędzie się w Bukareszcie 4 czerwca 2011r. Z tej okazji organizatorzy przygotowali broszurę, która zawiera opis Alei w pięciu językach

Nasza Aleja Comeniusa została zarejestrowana na europejskiej stronie internetowej: www.comeniusweek.eu , pod adresem http://www.comeniusweek.eu/en/pub/index.htm

 

 

Więcej…
 
COMENIUS WEEK 2011 PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Kwiecień 2011 19:04

Europejski Tydzień Comeniusa - 2-9 maja

Ogłoszony przez Komisję Europejską Tydzień Comeniusa to doskonała okazja, aby opowiedzieć o tym, co dzieje się w szkole, nadać europejską rangę lokalnym wydarzeniom i pochwalić się rezultatami państwa projektów.

Więcej ...http://www.frse.org.pl/aktualnosci-programowe/europejski-tydzien-comeniusa-2-9-maja

 
Pożegnanie Pana Fryderyka i nie tylko PDF Drukuj Email
Niedziela, 19 Grudzień 2010 11:41
Wkrótce dobiegnie końca rok poświęcony Fryderykowi Chopinowi. Wiele wpisów na stronie i towarzyszących im zdjęć daje obraz, jak uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć największego polskiego kompozytora. Program Comenius stawia sobie za zadanie bliższe poznanie kultury partnerów. Stąd zrodził się pomysł, aby poprzez quiz w języku angielskim promować polską kulturę za granicą. W quizie każdy może wziąć udział, a nagrodą jest książka „Little Chopin”, którą ofiarowaliśmy szkolnym koordynatorom projektu. Na wszelki wypadek na blogu Comeniusa opublikowaliśmy krótką biografię Chopina. Aby wziąć udział w quzie, kliknij tutaj: Take our Online Survey 100_4046

Zdjęcie przedstawia „Wtorkowe Studio Chopinowskie.”  A co działo się w szkole na początku grudnia? Wizyty dobrego znajomego, szukanie talentów, pyszne ciasteczka na szczytny cel, zabawna lekcja matematyki, którą będą oglądali nasi partnerzy oraz dziwne  drzewa, które niekoniecznie rosną w parku  - to wszystko  można zobaczyć tutaj:

http://edeneleven.wikispaces.com/Diary

 
Wiersze o drzewach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   
Piątek, 19 Listopad 2010 11:05

Na lekcjach języka polskiego w klasie IV a rozmawialiśmy o drzewach w poezji. Czytaliśmy wiersze różnych poetów i zastanawialiśmy się, jak nasza wyobraźnia pozwala nam na zrozumienie drzew. Czym one dla nas, ludzi mogą się stać? Co one, drzewa, chcą nam przekazać?

Swoje przemyślenia Uczniowie zapisali w formie poetyckiej. Pracowali sami lub z pomocą Rodziców i Innych Życzliwych Osób wrażliwych na piękno słowa i … drzew. To „oswajanie słów” dla potrzeb poezji stało się, mam nadzieję, piękną chwilą i miłą rodzinną zabawą. Przeczytajmy poetyckie „listy – liście” o drzewach i do drzew.

Posłuchajmy, jak pięknie brzmią strofy Uczniów.

Renata Miler

Więcej…
 
Comenius - ankieta ekologiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   
Wtorek, 09 Listopad 2010 13:48

Podstawa programowa przedmiotu język obcy nowożytny mówi, że szkoła jest zobowiązana przygotować ucznia do rozmowy, czytania, pisania czy słuchania, na odpowiednim do etapu edukacyjnego poziomie, w zakresie 15 tematów. Jako temat nr 13 Podstawa wymienia świat przyrody, czyli : pogodę, rośliny i zwierzęta, krajobraz, zagrożenie i ochrona środowiska naturalnego i klęski żywiołowe. Stąd nasi gimnazjaliści wiedzą, że plastikowa butelka może rozkładać się przez 500 lat, że jedna szklana butelka poddana recyclingowi może zaoszczędzić energię, którą komputer zużywa przez 25 minut. Rocznie wyrzucamy 500 milionów ton aluminium, a tymczasem puszka przerobiona powtórnie może zaoszczędzić energię, która wystarczy na 3 godziny pracy telewizora. W szkole nie tylko uczymy o tym dzieci, ale i prowadzimy odpowiednie działania. Co roku szkoła sprzedaje setki kilogramów makulatury i aluminiowych puszek. Uczniowie bardzo szybko przyzwyczaili się do kontenerów wystawionych na korytarzu przez panią Dorotę Bańkę, do których wrzucają zakrętki od butelek, puszki i papiery. Na lekcjach języka angielskiego gimnazjaliści klas trzecich, korzystając z Internetu, pracują nad grupowym projektem Our Precious Earth – Nasza bezcenna Ziemia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2