Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3089
mod_vvisit_counterWczoraj3305
mod_vvisit_counterW tygodniu9792
mod_vvisit_counterTydzień temu22176
mod_vvisit_counterW miesiącu62222
mod_vvisit_counterMiesiąc temu100216
mod_vvisit_counterRazem4699722

Online: 45
Twoje IP: 18.210.28.227
,
Dzisiaj mamy: Lis 20, 2019

Biblioteka
Nowości! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 25 Listopad 2013 19:20

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, która wzbogaciła się o kilkanaście nowych, ciekawych egzemplarzy książek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie.

Więcej…
 
„Zaopiekuj się mną” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 25 Listopad 2013 19:16

Zapraszamy czytelników do Kącika Ciekawej Książki. W tym tygodniu biblioteka szkolna poleca książki z serii pt.: „Zaopiekuj się mną”. Jej autorka, Holly Webb, opowiada proste historie o zwierzętach, które bez ludzkiej pomocy nie będą umiały przeżyć. Uświadamia młodym czytelnikom, jak ważna jest odpowiedzialność za czworonożnego przyjaciela, jak wiele możemy dać mu my i jak wiele on - nam. Idealna lektura dla dzieci w wieku 6-9 lat, ale bez wątpienia zainteresuje też młodszych i starszych czytelników, w tym rodziców maluchów. Wspaniałe opowieści pomogą poznać świat odpowiedzialności, uwrażliwią na los innych i nauczą, jak ważna jest rola przyjaźni w życiu.

 

Więcej…
 
Konkurs literacki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 19 Listopad 2013 21:14

Biblioteka szkolna, Osiedle Bolesława Chrobrego we współpracy z Urzędem Miasta Jastrzębie-Zdrój zaprasza uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie literackim pt.: "Legenda o Czarnym Jastrzębiu”.

TECHNIKA I WYMIAR PRAC:

Przedmiotem konkursu jest napisanie pracy w języku polskim na zadany temat bez limitu objętościowego. (Prosimy aby uczniowie napisali własną wersję legendy o Czarnym Rycerzu, która jest związana z historią naszego miasta). Praca nie powinna być wcześniej nigdzie publikowana. Nie dopuszcza się prac zbiorowych. Prace wykonane przez uczniów powinny być samodzielne.

TERMIN:

Termin oddania prac upływa 06.12.2013r. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę literacką. Podpisane prace należy składać w bibliotece szkolnej.

 
Kiermasz książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:54

ksiazka

Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli na kiermasz nowych książek do biblioteki szkolnej. Posiadamy wiele ciekawych tytułów: bajki, kolorowanki, słowniki i lektury, beletrystyka, albumy. Istnieje możliwość sprowadzenia dodatkowych książek w bardzo atrakcyjnych cenach, które wahają się od 1 do 25 zł.

Serdecznie zapraszam.

 

 
Dzień Kundelka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:47

misiek

25 października to Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów.

Biblioteka szkolna zaprasza swoich czytelników do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Narysuj „MIŚKA”.
Prace w dowolnej technice i wymiarze należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 8 listopada.

Nagrody dla najlepszych prac zostały ufundowane przez Zarząd Osiedla Chrobrego.

misiek2

 
Ulubiony wiersz Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:38

tuwim

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I - III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Ulubiony wiersz Juliana Tuwima.

Konkurs jest kontynuacją projektu pt. „W krainie wierszy Juliana Tuwima" realizowanego w klasach I – III przez bibliotekę szkolną.

Podpisane prace należy składać w bibliotece do 5 listopada.

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:18

swierczczykowy klub 2 resize

W dniu 23 października uczniowie klas III a i III b odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem wizyty było wielkie świętowanie, bo nie każdy o tym wie, że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka jest udekorowana kolorowymi balonami, które wszystkim przypominają o tym sympatycznym święcie. Nasi uczniowie przygotowali miłą niespodziankę, każda klasa przygotowała laurki, prezenty oraz wspaniałe życzenia: „wielu nowych książek”, „kolorowych czasopism”, „grzecznych i licznych czytelników” oraz „zadowolenia z pracy” ;). Za wszystkie życzenia i sympatyczne prezenty bardzo dziękuję.

Ten słoneczny dzień był okazją do wznowienia kolejnej edycji „Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter”. Nasi czytelnicy byli dumni z otrzymania nowych legitymacji członkowskich i od razu chcieli wypełniać je tytułami przeczytanych książek – prawdziwi pożeracze.

A jak świętujemy, to muszą być niespodzianki. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni wizytą specjalnego gościa, którym był ksiądz Waldemar Maciejewski. Nasz gość zachęcał do czytania, a także pięknie przeczytał nam utwór Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, wszak rok 2013 jest poświęcony temu autorowi.

Wszyscy uczniowie na zakończenie zajęć otrzymali dodatkowo plansze z planem lekcji, aby lepiej móc zaplanować minuty z książkami.

Zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki nie tylko z okazji jej święta.

 

 

Więcej…
 
W krainie wierszy Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 22 Maj 2013 16:58

„W krainie wierszy Juliana Tuwima” to tytuł projektu szkolnego realizowanego przez bibliotekę szkolną, w jakim biorą udział uczniowie klas I – III. W ramach tego projektu uczniowie klasy II a i II b wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Dzieci Tuwimowi”.

Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do wierszy Juliana Tuwima, a następnie wykonanie z nich collagu w technice dowolnej o formacie A3. Nasz collage prezentował się wspaniale.
               Za udział w tym konkursie organizator konkursu, firma ITD Collection, twórca witryny www.FajneDyplomy.pl, przesłała nam podziękowania, dyplom oraz zestaw papierów decoupage poświęconych Julianowi Tuwimowi.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny pt.„Koty i kociaki”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 05 Marzec 2013 17:16

koty14

4 marca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Koty i kociaki”. 
Wpłynęło wiele pięknych prac, które zostały oczywiście nagrodzone.

Oto lista nagrodzonych osób: Dominika Cichy, Sonia Bulandra, Julia Jarosz, Małgorzata Stencel, Jakub Pelaczyk, Michał Koprowski, Karolina Kleeberg, Nadia Sawkiewicz, Aleksander Wojciechowski, Zosia Pająk, Karina Stryjska, Natasza Pertek, Ola Śramska, Monika Wojtkowska, Michał Żukrowski, Salwatore Serpa, Oliwia Grochowska, Dominika Kwintal, Oskar Kołodziej, Maja Gajda, Hania Lorentz, Angelika Zazulak, Zuzanna Dzioba, Julia Wróblewska, Oliwia Matusiak, Dominika Kijas, Ola Świerczyk, Grzegorz Benc, Magdalena Cichy, Garia Gardziejewska, Krystian Albrecht, Wiktoria Dziedzińska, Maja Mocko, Paulina Piłat, Klaudia Sikora.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w następnych konkursach.                                                                                                                                             

Więcej…
 
Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 02 Marzec 2013 16:02

W krainie wierszy Juliana Tuwima” to tytuł projektu w jakim biorą udział uczniowie klas
I – III. W ramach jego realizacji 1 marca uczniowie klasy II b recytowali wiersze tego poety.

Po wysłuchaniu pięknych interpretacji wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni nie tylko oklaskami. 

 

images            news22635 1360239981 3

 

 

 

Więcej…
 
"Historia węglem pisana" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 07 Luty 2013 20:48

P2060380

6 lutego uczniowie klasy 2a i 2b odbyli bardzo ciekawą lekcję muzealną w Galerii Historii Miasta. Podczas zajęć mogli zobaczyć wystawę rzeźb z węgla, zbiór medali poświęconych górnictwu oraz bardzo ciekawą ekspozycję przedstawiającą fragment chodnika z wyrobiskiem górniczym. Następnie oglądali film, jak wygląda praca pod ziemią. Dzieci z ogromnym przejęciem oglądały wystawy, zadawały mnóstwo ciekawych pytań i dzieliły się uwagami i posiadaną wiedzą na temat pracy w kopalni. Przysłowiową wisienką na torcie naszej wycieczki była wizyta w cukierni, gdzie wszystkie łasuchy uzupełniły niedobory cukru w brzuszkach.

Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 05 Luty 2013 22:02

P1160504,, Witam Cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie, witam!

  Bo po to przecież jestem, żebyś mnie ujął w dłonie,  i czytał! "

Dnia 5 lutego 2013r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika. W zaczarowany świat książek zabrał dzieci  bajkowy pociąg. Podczas ,,podróży" pociągiem, uczniowie rozwiązywali bajkowe łamigłówki. Po obejrzeniu przedstawienia, przygotowanego przez Panią bibliotekarkę i uczniów starszych klas, pierwszaki po raz pierwszy wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Życzymy im, aby ta podróż w krainę baśni i fantazji, jak i w krainę codzienności dostarczyła im wiele cudownych przeżyć. Bo przecież książka jest najwierniejszym przyjacielem człowieka.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Spotkanie z Mikołajem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 06 Grudzień 2012 20:03

mik03

Idzie Mikołaj
Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach:
słodziutkie pierniki, ciastka i cukierki,
lalki, żołnierzyki.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.

 

6 grudnia uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia nr 2. Czekała tam na nich ogromna niespodzianka – Mikołaj, który czekał z wielkim workiem prezentów.
Spotkanie z Mikołajem przebiegało w bardzo radosnej i twórczej atmosferze. Po brawurowych, nagradzanych cukierkami, występach popisowych przed Mikołajem wszystkie dzieci otrzymały piękne prezenty, za które chórem podziękowały Mikołajowi. Podczas wizyty w bibliotece uczniowie dodatkowo utrwalali wiedzę 
 o Januszu Korczaku, który jest patronem tego roku. Wszyscy z radosnymi buziami wracali do szkoły, gdzie czekała kolejna niespodzianka – słodki poczęstunek.

Do zobaczenia Mikołaju za rok!!!

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14