Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj205
mod_vvisit_counterWczoraj3295
mod_vvisit_counterW tygodniu6749
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu73318
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4610602

Online: 45
Twoje IP: 3.228.24.192
,
Dzisiaj mamy: Paź 23, 2019

Biblioteka
Wystawa nowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 24 Styczeń 2015 22:47

IMAG6177Wszystkich miłośników czytania zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której czekają na Was nowe książki. Polecam bajki, książki z serii "Na ratunek zwierzętom", "Mądra Mysz", zbiory wierszy polskich poetów oraz literaturę młodzieżową m. in. takie tytuły jak: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", "Anka", "Gwiazd naszych wina", "Dwie strony medalu", "Być kimś być sobą. Pierwsze 7 dni", "Chcę żyć", "Ania", "Buba", "Zwiadowcy", "Anatol i przyjaciele", "Bajki o dinozaurach", "Polskie baśnie", "Księga zagadek. Zwierzęta", "Księga zagadek. Sport", "Mam prawo", "Maks jedzie do babci i dziadka", "Maks idzie na basen", "Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego", "Zuzia w górach", "Zuzia się zgubiła", "Maszyny i pojazdy. W remizie strażackiej", "Maszyny i pojazdy. Budowa drogi", "Mam przyjaciółkę baletnicę".

Życzę miłej lektury.

 

Więcej…
 
Zimowe konkursy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 24 Styczeń 2015 22:33

Dzięki współpracy z Zarządem Osiedla Chrobrego i Urzędem Miasta Jastrzębie - Zdrój odbyły się w szkole konkursy plastyczne pt. "Najciekawsza ozdoba świąteczna", "Mój przyjaciel pies" oraz "Miś przyjacielem każdego dziecka". Wpłynęło wiele pięknych prac, które po raz kolejny pokazały, jakich mamy zdolnych uczniów. Najpiękniejsze prace zostały wyróżnione, a uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy panu Tadeuszowi Markiewiczowi za okazane wsparcie i pomoc w organizacji konkursów.

 

 

Więcej…
 
Konkurs świąteczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 01 Grudzień 2014 18:06

Osiedle Chrobrego, Urząd Miasta Jastrzębie - Zdrój oraz biblioteka szkolna zapraszają na konkurs świąteczny pt. „Najciekawsza ozdoba świąteczna". Gotowe prace można składać w bibliotece szkolnej do 12 grudnia 2014r. Praca powinna być podpisana, nie dopuszcza się prac zbiorowych.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

 
Misiolandia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 01 Grudzień 2014 17:59

beertjes9Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Na kilka dni nasza szkolna biblioteka zamieniła się z tej okazji w Misiolandię, czyli krainę misiów. Uczniowie mogli oglądać wystawkę misiowych lektur, czyli książek o niedźwiadkach, które znajdują się w bibliotece szkolnej, a przede wszystkim podziwiali wielką wystawę pluszowych misiów, które zamieszkały na ten czas w bibliotece. Misiolandia cieszyła się powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych czytelników, uczniowie gimnazjum nie mogli się oprzeć pokusie pobuszowania wśród misiów. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w bibliotece, słuchali bajki o "Misiu Łakomczuchu", poznawali zasady szanowania zabawek i książek, zachowania w bibliotece oraz sami na chwilkę zamieniali się w misia o okrągłym brzuszku. Na koniec zajęć każdy otrzymał małe słodkie co nieco.    

Więcej…
 
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 25 Listopad 2014 20:22

j0089640"Miś przyjacielem każdego dziecka" - taki tytuł nosi konkurs ogłoszony przez bibliotekę szkolną we współpracy z Radą Osiedla Chrobrego i Urzędem Miasta Jastrzębie - Zdrój. Do 5 grudnia czekamy na prace przedstawiające w dowolnej technice postać misia. Każdy chętny uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, która musi być podpisana i powinna być wykonana samodzielnie.

Serdecznie zapraszam.

 
Konkurs "Mój przyjaciel pies" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 08 Listopad 2014 08:48

piesZ okazji Dnia Kundelka zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój przyjaciel pies”.

TECHNIKA I WYMIAR PRAC:

• Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką (malowanie, rysowanie, wydzieranie, wycinanie itp.) w dowolnym formacie (z wyłączeniem materiałów sypkich).

• Nie dopuszcza się prac zbiorowych.

• Prace wykonane przez uczniów powinny być samodzielne i podpisane na odwrocie.

TERMIN:

• Termin oddania prac upływa 14.11.2014r.

• Prace proszę składać w bibliotece szkolnej.

• Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę plastyczną.

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna oraz Osiedle Bolesława Chrobrego we współpracy z Urzędem Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 
Henryk Sławik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 08 Listopad 2014 08:29

W środę, 29 października, uczniowie Gimnazjum nr 3 w Jastrzębiu -Zdroju odwiedzili naszą szkołę, aby przybliżyć nam postać Henryka Sławika. Było to spotkanie niezwykłe. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania niezwykłego człowieka, o którym na wiele lat zapomniano. Henryk Sławik urodził się w 25 lipca 1894 roku w Szerokiej. Polski dziennikarz, redaktor „Gazety Robotniczej”, działacz Polskiej Partii Socjalistycznej, uczestnik powstań śląskich, aktywny działacz plebiscytowy, w czasie wojny jeden z organizatorów pomocy polskim uchodźcom, którzy znaleźli się na Węgrzech. We współpracy z delegatem węgierskiego rządu Józefem Antallem wystawiał uchodźcom dokumenty, które wielu z nich – zwłaszcza uciekającym z Polski Żydom– uratowały życie. Pomagał także ratować żydowskie dzieci, dla których wraz z dr Józefem Antallem oraz innymi współpracownikami pomógł utworzyć sierociniec w miejscowości Vác pod Budapesztem, który oficjalnie nosił nazwę Dom Sierot Polskich Oficerów. Aresztowany w 1944 po wkroczeniu Niemców na Węgry, w śledztwie całą odpowiedzialność wziął na siebie, nie przyznając się do znajomości z Antallem. Zamordowany 23 sierpnia w niemieckim obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen. Za ratowanie Żydów z narażeniem własnego życia Sławik został pośmiertnie w 1990 uhonorowany tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata przez izraelski Instytut Yad Vashem. Szacuje się, że Henryk Sławik uratował życie prawie 30 000 polskim uchodźcom, wśród których było ok. 5000 Żydów.

Więcej…
 
Kiermasz książek w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 26 Październik 2014 15:45

kiermasz

 

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na kiermasz książek zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Polecamy książki nowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Istnieje możliwość dodatkowego zamówienia interesujących tytułów.

Serdecznie zapraszam.

 

 

 

 

 
Nowości w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 26 Październik 2014 15:26

ksiazkis

 

 

Biblioteka szkolna wzbogaciła się w ostatnim czasie w wiele interesujących tytułów książek. Zapraszamy do zapoznania się z wystawką oraz życzymy miłej lektury.

 

 

 

Więcej…
 
Uwaga!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 11 Czerwiec 2014 20:40

ksiazki

 

 

Przypominamy wszystkim czytelnikom, że książki też mają wakacje.
Proszę o zwroty wszystkich wypożyczonych z biblioteki szkolnej książek do 18 czerwca.

 
„Niewiele mam lat – swoje prawa znam" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 25 Maj 2014 21:13

Czytanie na trawie to zajęcia, jakie zaproponowaliśmy naszym uczniom klas I - III przebywającym w świetlicy szkolnej. W miłej atmosferze na świeżym powietrzu i majowej trawie łatwiej i przyjemniej przyswajać nowe wiadomości. Tematem naszego spotkania były prawa i obowiązki dziecka, które są omawiane w ramach realizacji szkolnego projektu „Niewiele mam lat – swoje prawa znam".

Więcej…
 
Laureaci konkursu wiosennego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 19 Maj 2014 20:26

Lista laureatów konkursu na najciekawszą ozdobę wiosenno - świąteczną: Jan Sobczak, Oliwia Grzymkiewicz, Eliza Dylewska, Marlena Mystek, Katarzyna Banaś, Oliwia Margiel, Klaudia Studzizur, Kacper Żukrowski.

Za ufundowanie nagród dziękujemy Zarządowi Osiedla Chrobrego. Wszystkim gratulujemy.

Więcej…
 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 19 Maj 2014 20:01

"Jedynym pośrednikiem wiedzy, pisarzem i nieznanym czytelnikiem jest

książka, a powiernikiem tajemnych wzruszeń, zachwytów lub sprzeciwów-najczęściej bibliotekarz."

(Józef Korpała)

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia i miłe słowa, które otrzymałam w tym dniu. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy III b, którzy odwiedzili bibliotekę szkolną z bardzo ciekawym prezentem - własnoręcznie przygotowanymi albumami o parkach narodowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14