Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3349
mod_vvisit_counterWczoraj3691
mod_vvisit_counterW tygodniu13884
mod_vvisit_counterTydzień temu22572
mod_vvisit_counterW miesiącu56734
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4594018

Online: 61
Twoje IP: 35.175.191.168
,
Dzisiaj mamy: Paź 17, 2019

Samorząd szkolny
Kup pan szczoteczkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 14 Maj 2016 19:16
IMAG8674Samorząd Szkolny zaprasza: „Kup pan szczotkę” – nowa akcja poznańskiej Fundacji „Redemptoris Missio”.
Wszyscy chętni uczniowie, którzy chcą wesprzeć nasze działania, mogą przynosić nowe szczoteczki do zębów do biblioteki szkolnej do 10 czerwca 2016r.
Zebrane szczoteczki trafią z wolontariuszami poznańskiej fundacji do dzieci mieszkających w Kamerunie.
 Serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do próby pobicia rekordu w ilości zebranych szczoteczek.
O wynikach będziemy informować na tablicy ogłoszeń.
                                                                                                                                                                   Kamil, Marcin, Bartek, Jakub
 
Podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 14 Maj 2016 17:10
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania. Były to: "Opatrunek na ratunek" oraz "Zaczarowany ołówek". Bardzo dziękujemy wszystkim: uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy okazali nam swoją pomoc, wykazali się ofiarnością i zaangażowaniem.
 
                                                                                                                                                                                           Samorząd szkolny z opiekunem
 

 
Czysty aniołek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 30 Marzec 2016 19:21
aniolSamorząd szkolny zaprasza wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej  akcji pt.: „Czysty Aniołek”.
Zbieramy środki czystości dla najuboższych dzieci. Mydła , szampony, pasty, szczoteczki do zębów oraz ręczniki, to podstawowe środki czystości, których często brakuje w najuboższych rodzinach. Artykuły higieniczne zbieramy w bibliotece szkolnej do końca kwietnia.
Zebrane środki będą przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu – Zdroju i przez pracowników socjalnych dostarczone potrzebującym rodzinom.
Patronat nad akcją sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.
 
Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 15 Luty 2016 14:04
IMAG8107
W Dniu świętego Walentego,
dla misiaczka kochanego,
wielkie serce ślę ja skrycie,
bo ja kocham Cię nad życie
 
Gdyby księżyc umiał mówić,
gdyby odgadł myśli me,
to na pewno by wygadał,
jak ja mocno KOCHAM CIĘ!
 
Samorząd Szkolny zaprosił uczniów do zabawy w pocztę walentynkową. Każdy, kto chciał w bardzo sympatyczny sposób wyznać swoje uczucia, mógł wysłać naszego szkolnego Amorka z nietypową przesyłką. Zabawa była przednia.
 
 
Więcej…
 
Zaczarowany ołówek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 03 Luty 2016 17:23
kredki
 
Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w akcji pt.: "Zaczarowany ołówek".
Prosimy o przynoszenie do biblioteki szkolnej przyborów szkolnych: ołówki, długopisy, kredki, temperówki, gumki, zeszyty, bloki rysunkowe, ale także piórniki, plecaki i kredę.
Z przyborów będą się cieszyć dzieci w Afganistanie, Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki.
Akcja trwa do 12 lutego 2016r.
 
Nowe miasto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 19 Styczeń 2016 16:47

18 stycznia uczniowie naszej szkoły: Kamil Misterkiewicz, Bartosz Klocek oraz Marcin Płachetka wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego zostali zaproszeni do Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój  na spotkanie, na którym pani prezydent Anna Hetman przedstawiła przedstawicielom młodzieży szkół jastrzębskich koncepcję na zagospodarowanie alei Piłsudskiego i Jana Pawła II wraz z najbliższymi terenami oraz ulicy 1 Maja w Zdroju, która została przygotowana dla Urzędu Miasta przez architektów z rybnickiego biura Toprojekt.

W projekcie przedstawiono pomysły na zmiany przestrzenne – miejsca do wypoczynku podczas spaceru po mieście, nowe ławki, wiaty przystankowe czy nasadzenia zieleni, które stworzą piękną zieloną aleję łączącą wszystkie osiedla miasta. Z dużym  zainteresowaniem wśród młodzieży spotkała się wizja centralnego punktu miasta – oszklona rotunda, w której mieścić by się miała dyskoteka.

Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.

 

Więcej…
 
Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 03 Listopad 2015 16:07

8 o29 października 2015r. w naszej szkole miały miejsce otrzęsiny uczniów klas pierwszych  gimnazjum. Samorząd szkolny zaprosił młodszych kolegów i ich wychowawców do wspólnej zabawy, której efekty przedstawiamy na zdjęciach. Nasze pierwszaki miały do wykonania kilka zadań, a wszystko zaczęło się od nakarmienia kolegi pączkiem z zawiązanymi oczami. Następnie był quiz dla spostrzegawczych  - należało rozpoznać na zdjęciach z dzieciństwa starszych kolegów i nauczycieli. Karaoke pokazało nam kto najlepiej śpiewa, a konkurencje sportowe kto jest mistrzem rzutów do kosza. Wiele emocji było podczas pokazu mody inspirowanego EURO 2016 oraz podczas występów kabaretowych. Ostatnia konkurencja, która polegała na zapleceniu warkocza przez chłopca koleżance z klasy okazała się najbardziej trudna ale była też okazją do nauki tego "niewykonalnego" dla chłopców zadania. Całe zmagania były okazją do wspólnej zabawy i poznania swoich kolegów w bardzo nietypowych sytuacjach. Dwa dni bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek wygrała klasa I a. W naszej zabawie nie było przegranych - wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali od naszego sponsora sieci sklepów Kaufland słodkie pączki, za które bardzo serdecznie dziękujemy.  

 

Więcej…
 
Samorząd Szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 12 Październik 2015 17:25

Mamy nowy Samorząd Szkolny.

8 października odbyły się w naszej szkole wybory, w których uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wybierali swoich przedstawicieli do rady samorządu oraz przedstawiciela szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta.

Justyna Trzaskalik, uczennica klasy II b, będzie przez dwa lata naszym przedstawicielem w Młodzieżowej Radzie Miasta Jastrzębie – Zdrój.

W radzie Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2015/2016 znaleźli się:

Kamil Misterkiewicz – przewodniczący

Jan Nowrot – zastępca

Jakub Flasz – sekretarz

Gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i uczniów.

Więcej…
 
Urząd miasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 12 Październik 2015 17:10

28 września przedstawiciele uczniów gimnazjum:  Sylwia Mrozek, Alicja Rduch, Paulina Żurkowska, Jakub Flasz oraz Patryk Dylewski wzięli udział w spotkaniu z prezydent miasta Anną Hetman oraz Pawłem Świderskim  - pełnomocnikiem prezydent miasta do spraw młodych.  

Tematem spotkania było spojrzenie na nasze miasto przez pryzmat młodych mieszkańców, dyskutowano o tym co powinno się zmienić w Jastrzębiu, jakie oczekiwania ma młodzież wobec oferty kulturalnej i rozrywkowej.

Pani prezydent przedstawiła pomysły jak zmieni się wygląd Strefy Centrum oraz teren OWN, który leży w bezpośrednim sąsiedztwie naszej szkoły. Park sensoryczny, wodny plac zabaw, ekomuzeum czy amfiteatr i plaża to tylko niektóre z atrakcji jakie mają zostać wykonane na OWN – ie.

Młodzież zadawała też wiele nurtujących ją pytań dotyczących gospodarki miasta, darmowej komunikacji, poprawy bezpieczeństwa czy funkcjonowania instytucji kultury w mieście.

Spotkanie było bardzo ciekawe nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z zaproszenia i udziału w dyskusji.

Więcej…
 
Opatrunek na ratunek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 09 Kwiecień 2015 20:57

Uwaga! Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w nowej akcji „Opatrunek na ratunek”.

Tym razem pomagamy misyjnym szpitalom i przychodniom. Zbieramy opatrunki, bandaże, kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe i watę.

Każdy chętny do wzięcia udziału w akcji, która potrwa w naszej szkole do końca kwietnia, proszony jest o składanie w bibliotece szkolnej opatrunków, które zostaną przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” w Poznaniu, a następnie wysłane na misje w Afryce.

Wiemy, że możemy liczyć na Waszą szczodrość i otwarte serca.

Niech świadomość, że w najdalszym zakątku świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc, stanowi dla nas źródło radości każdego dnia.

 
Podsumowanie akcji "Ołówek dla Afryki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 09 Kwiecień 2015 20:46

20150408 185702„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć” – ojciec Marian Żelazek

Nasze przybory szkolne, które zbieraliśmy w ramach akcji „Ołówek dla Afryki”, zostały już przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” w Poznaniu, skąd zostaną wysłane na misje w Afryce. Cieszymy się na myśl, ile radości sprawimy tamtejszym dzieciom.

Dziękuję za udział w zbiórce wszystkim, którzy nie zostali obojętni na wołanie potrzebującego dziecka.

Więcej…
 
Ołówek dla Afryki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Weronika,Konrad, Błażej   
Sobota, 24 Styczeń 2015 22:20

Ołówek-plakat-199x300

…Wystarczy zatrzymać się gdzieś w wiosce, miasteczku, a nawet po prostu w polu – od razu pojawi się gromada dzieci. Wszystkie nieopisanie oberwane. Koszuliny, porcięta w nieprawdopodobnych strzępach. Za jedyny majątek, za jedyne pożywienie mają małą tykwę z odrobiną wody. Każdy kawałek bułki czy banana zniknie pochłonięty w ułamku sekundy. Głód wśród tych dzieci jest czymś stałym, jest formą życia, drugą naturą. A jednak to, o co proszą, nie jest prośbą o chleb czy owoc, nie jest nawet prośbą o pieniądze. Proszą o ołówek. Ołówek kulkowy, cena 10 centów. Tak, ale skąd wziąć 10 centów? A oni wszyscy chcieliby chodzić do szkoły, chcieliby się uczyć…

                                                                                                                                           Ryszard Kapuściński

                                                                    „Heban”

 

Więcej…
 
"Czysty Aniołek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 06 Maj 2014 18:33

IMAG4219

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję "Czysty Aniołek" i przekazali środki czystości na ten piękny cel.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4