Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3716
mod_vvisit_counterWczoraj22375
mod_vvisit_counterW tygodniu3716
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu3716
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5465302

Online: 44
Twoje IP: 18.206.187.81
,
Dzisiaj mamy: Cze 01, 2020

Świetlica

Świetlica jest czynna w godz.:

Poniedziałek: 6.40-9.40, 11.30-16.30

Wtorek: 6.40-9.40, 11.30-16.30

Środa: 6.40-8.45, 11.30-16.30

Czwartek: 6.40-9.40, 11.30-16.30

Piątek: 6.40-9.40, 11.30-16.30Zajęcia plastyczne na dużej świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Poniedziałek, 10 Październik 2016 06:15

img01Wielu z nas tęskni za ciepłymi letnimi miesiącami, a obecna jesień kojarzy się z pluchą. Jednak dla naszych małych artystów, jesień to przede wszystkim pora roku w której można uchwycić najpiękniejsze kolory liści i drzew, barwy jesieni były wspaniałą inspiracją do stworzenia prac plastycznych przy użyciu... guzików. Zapraszam do obejrzenia prac wykonanych przez naszych uczniów.

Więcej…
 
KSZTAŁTOWANIE POZYTYWNEGO OBRAZU ŚWIATA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Piksa-Sojka, Emilia Dzienniak   
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 21:21

image0038 września obchodziliśmy Dzień Dobrych Wiadomości. Święto ustanowione w 2001 roku ma za zadanie promować ludzką życzliwość, twórczość i pozytywne wzorce. W związku z tym w czwartek, w świetlicy szkolnej, uczniowie losowali karteczki z przygotowanymi, dobrymi dla nich wiadomościami. Odbył się również konkurs zręcznościowy, pojawiły się słodkie nagrody. Konkurs polegał na rzucie do celu (przygotowanymi przez siebie) woreczkami. Dzieci niechętnie opuszczały plac zabaw. Nauka płynąca z tak mile spędzonego dnia- życzliwość nie musi być tylko od święta.

 

 

Więcej…
 
WIOSENNE OZDOBY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Czwartek, 31 Marzec 2016 12:00

img02Tematem zajęć w naszej świetlicy było przygotowanie ozdób wielkanocnych i innych zwierzątek, wykorzystując zużyte rolki papieru i kolorowe kartki. Nasi milusińscy poruszyli swoją fantazję i i bardzo starannie przygotowali ze zgromadzonych materiałów przepiękne ozdoby. Efekty pracy można podziwiać na wystawie w dużej świetlicy.

 

Więcej…
 
Dzień Św. Patryka w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   
Środa, 30 Marzec 2016 06:06

20160318 144746W piątek 18 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka -patrona Irlandii. 

W świetlicy szkolnej aż roiło się od symboli Irlandii, zielonych koniczynek, flag i przepięknych prac plastycznych wykonanych przez dzieci, prawie wszyscy ubrani byli na zielono!
Uczniowie chętnie zaangażowali się w organizację tego dnia, każdy miał tego dnia jakiś drobny akcent symbolizujący to święto. Przy dźwiękach muzyki uczyliśmy się tradycyjnych kroków tańca irlandzkiego, piosenek, posłuchać mogliśmy również niezwykle interesującej prezentacji przygotowanej przez p. Agnieszkę Sunitę oraz wziąć udział w licznych zabawach. Była to jednak nie tylko zabawa, ale również lekcja poszerzająca wiedzę o krajach anglojęzycznych. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat samego kraju i jego patrona, jak również na temat zwyczajów oraz tradycji związanych z obchodzeniem tego święta. Ci, którzy tego dnia byli obecni w świetlicy nauczyli się angielskiej piosenki o Leprikonie i poznali angielskie słówka podczas rozwiązywania rebusów i krzyżówek.

Pani Agnieszka Sunita opowiedziała o swoim pobycie w Irlandii i mieście Coleraine, w którym studiowała. Uczniowie wysłuchali legendy o Leprikonie (skrzacie irlandzkim), dowiedzieli się kim był Św Patryk, skąd pochodził, poznali zwyczaje i tradycje irlandzkie. Z głośników wydobywały się celtyckie dźwięki, które wprawiały wszystkich w radosny nastrój ! Kto miał ochotę, mógł zgłosić się do stoiska przy którym malowano twarze, chętnych nie brakowało, szczegóły w galerii poniżej.

Więcej…
 
Happy St Patricks Day PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Sobota, 05 Marzec 2016 20:55

5Dnia 18.03.2016r (piątek) w szkolnej świetlicy będziemy obchodzić Dzień Św. Patryka4

Tego dnia na świetlicy przewidziane są następujące atrakcje:
• Tradycyjna muzyka irlandzka
• Malowanie twarzy
• Prezentacja o Irlandii pani Agnieszki Sunity
• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego promującego Dzień Św. Patryka (szczegóły u p. Agnieszki Sunity i p. Kamili Pasoń)

W tym dniu prosimy, aby wszystkie dzieci, które uczęszczają na świetlicę, ubrały się na zielono lub chociaż ubrały zielony element np. bluzkę, koszulkę, apaszkę ;-)

 

 

Więcej…
 
Valentine’s Day PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Środa, 10 Luty 2016 09:06

img01 W naszej szkolnej świetlicy już zagościły nowe dekoracje związane z nadchodzącym świętem zakochanych – Walentynkami. Uczniowie włożyli sporo pracy w przygotowanie ozdób. Najpierw wspólnie toczyliśmy malutkie różnokolorowe kuleczki z bibuły, aby wykonać nasze piękne duże serce, w którym napisaliśmy słowo „Kocham Cię” w kilku językach świata, m.in. angielskim, niemieckim, ukraińskim czy też hiszpańskim. Wszyscy w świetlicy mieli przydzielone inne zadanie np. malowanie farbami amorków i wycinanie ich, kolorowanie czerwonych serduszek, czy też odbicie własnych dłoni na planszy, aby powstał znak serca. Niektóre dzieci zajęły się także przygotowywaniem kartek, aby wziąć udział w „Poczcie Walentynkowej” organizowanej w naszej szkole. Po wykonaniu dekoracji zostały przeprowadzone zajęcia z języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję przyswoić nowe słówka, wykonując karty pracy związane z tą tematyką. Wszystkim obecnym w tym dniu w świetlicy dzieciom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i sympatycznie spędzony czas.

 

 

Więcej…
 
Eksperymenty po świętach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Emilia Dzienniak   
Wtorek, 26 Styczeń 2016 12:59

image001Dlaczego jajko wpada do butelki?

Do eksperymentu potrzebne będą: butelka z szeroką szyjką np. po soku, ugotowane, obrane ze skorupki jajko, długie zapałki.

Do eksperymentu należy przygotować szklaną butelkę i obrane ze skorupki jajko. Następnie zapalić zapałkę i wrzucić ja do butelki i postawić na niej jajko. Okazało się, że po pewnym czasie jajko zostało wessane do środka. Dlaczego tak się stało? Ogień z zapałki podgrzewa powietrze w butelce, a cząsteczki gazów oddalają się od siebie. Kiedy płomień gaśnie, cząsteczki w powietrzu schładzają się i zbliżają do siebie. Powietrze z zewnątrz nie ma możliwości przedostania się do butelki, gdyż na niej jest jajko. Ciśnienie powietrza na zewnątrz jest tak wysokie, że wepchnie jajko do środka butelki.

Więcej…
 
Mini zawody sportowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Wtorek, 26 Styczeń 2016 12:55

img03W związku z deszczową pogodą za oknem i brakiem możliwości wyjścia na świeże powietrze pani Agnieszka Sunita wraz z panią Gabrysią Piksą- Sojką postanowiły zorganizować mini zawody sportowe dla naszych żywiołowych świetlików. Zadaniem uczestników było pokonanie toru z przeszkodami, skacząc na specjalnej piłce w jak najkrótszym czasie. Rywalizacja była zacięta, a zwycięzcą został Kubuś Nowak. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do aktywności ruchowej przez cały rok.

 

 

Więcej…
 
Konkurs świetlicowy "Moje małe origami..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   
Wtorek, 26 Styczeń 2016 03:53

20160114 135744„Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia”

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru, która wspiera rozwój dziecka, bowiem pobudza układ nerwowy, integrując pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu uczeń odbiera wrażenia, angażując wszystkie możliwe zmysły.

Zajęcia origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Stosowanie na zajęciach sztuki origami pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę dziecka, zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, nawet tych starszych :) ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.

 

Origami pełni w edukacji m.in. funkcję diagnostyczną, bowiem dostarcza informacji o poziomie sprawności manualnej dziecka, terapeutyczną, gdyż rozwija sprawności manualne i intelektualne dziecka, posiada także walor uspokajający, wyciszający dzieci nadpobudliwe i dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz funkcję stymulującą, gdyż służy rozbudzaniu zainteresowań i wyobraźni dzieci. Origami nie wymaga wielu materiałów :) wystarczą sprawne ręce, kawałek papieru, by można było wykonać prześliczne, delikatne figurki. Przy odrobinie wprawy, cierpliwości i skupienia z papieru powstają doskonałe kształty. Małe, papierowe dzieła sztuki nie tylko cieszą oko, ale służą też dzieciom jako zabawki i przedmioty użytkowe. Orgiami stanowi okazję do tworzenia różnych papierowych cudów :)

 

Więcej…
 
Christmas Stockings – Świąteczne Skarpety PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Wtorek, 22 Grudzień 2015 07:31

22.12.06Ucząc się o świątecznych zwyczajach krajów anglojęzycznych, postanowiliśmy w naszej świetlicy wykonać ozdoby, które są bardzo popularne w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Świąteczne skarpety wiesza się w czasie Świąt Bożego Narodzenia w pomieszczeniu i wkłada do nich drobne upominki. Naszym uczniom bardzo spodobał się pomysł wykonania takich skarpet. Dzieci przyozdobiły je: choinkami, aniołkami, bałwanem i gwiazdeczkami. Efekty naszej pracy można oglądać w dużej świetlicy bądź na poniższych zdjęciach.

 

Więcej…
 
POWIETRZE - CO SIĘ W NIM UTRZYMUJE? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Emilia Dzienniak   
Wtorek, 08 Grudzień 2015 21:20

image006Kontynuacja zajęć o powietrzu. Dziś dzieci próbowały odpowiedzieć na nurtujące niektórych pytanie - Co najdłużej utrzymuje się w powietrzu?

W tym celu z kartki papieru wycięły pasek, a następnie nacięły go w dwóch miejscach i nacięte miejsca nałożyły na siebie. W taki prosty sposób stworzyły sterowiec. Po odpowiednim puszczeniu sterowca można zauważyć, że zaczyna kręcić się według własnej osi. Po tak udanej próbie dzieci połączyły dwa sterowce i kontynuowały eksperyment. Okazało się, że łącząc dwa sterowce można stworzyć inny kształt, który również nadaje się do lotu. Zupełnie inny tor lotu miał helikopter.

Na zakończenie zajęć rozpoczęły się eksperymenty z papierowymi modelami samolotów, które pozwalają zrozumieć funkcję skrzydeł.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 15