Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5853
mod_vvisit_counterWczoraj9562
mod_vvisit_counterW tygodniu31772
mod_vvisit_counterTydzień temu25890
mod_vvisit_counterW miesiącu149540
mod_vvisit_counterMiesiąc temu111258
mod_vvisit_counterRazem5426699

Online: 279
Twoje IP: 18.204.227.117
,
Dzisiaj mamy: Maj 30, 2020

wolontariat
Dziękujemy za pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 11 Grudzień 2013 08:16

Dziękujemy panu Tadeuszowi Markiewiczowi, przewodniczącemu Rady Osiedla VI za ofiarowanie 12 paczek dla najuboższych uczniów naszej szkoły.

 
Akcja charytatywna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 11 Grudzień 2013 08:13

W dniach 22-24 listopada 2013 r. w sklepie E.Leclerc nasi wolontariusze uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Fundację „Dziewczynka z zapałkami”. Zbiórka polegała na pomocy w pakowaniu klientom produktów spożywczych do reklamówek, w zamian za co otrzymywali do puszek datki, które w każdym roku są przeznaczane na wyjazdy na wakacje letnie i ferie zimowe dzieci z ubogich rodzin z całej Polski. Każdy klient, który wspomógł finansowo dzieło Fundacji  otrzymywał symboliczną zapałkę.

Oto zebrane sumy pieniędzy przez naszych wolontariuszy:

1) Weronika Skrobol - 59,07 zł

2) Konrad Rusin - 44,99 zł

3) Agnieszka Drozdek i Błażej Serwotka - 121,58 zł

4) Klaudia Sujewicz i Magdalena Cichy - 120,71 zł

5) Marlena Czarnecka - 49,32 zł

6) Konrad Kuś - 38,78 zł

7) Patrycja Hola - 106,40 zł

8) Łukasz Świerczyna - 110,42 zł

 
Wyjście wolontariuszy do Ogniska Wychowawczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Wtorek, 03 Grudzień 2013 07:44

27 listopada 2013 r. czterech wolontariuszy z naszej szkoły (Klaudia Sujewicz z Ia, Błażej Serwotka z Ia, Paulina Żurkowska z Ia oraz Patrycja Hola z IIIa) wraz z opiekunem wolontariatu szkolnego p. Agnieszką Kaczmarską wybrało się do "Zespołu Ognisk Wychowawczych" przy ul. Opolskiej.

Znajdują się tu dzieci w wieku od 3 do 13 lat, które trafiły do tutejszego Ogniska z rodzin dysfunkcyjnych, w których są trudne warunki materialne lub występuje przemoc. Jednak dzieci te nawet na chwilę nie pokazały nam, że ich życie różni się czymś od naszego. Na ich twarzach od razu spostrzegliśmy uśmiech i ciepło, które ich otaczało. Ich sposób bycia jest niezwykle bezpośredni. Ich temperament szybko nas również "zaraził". Usiedliśmy wspólnie w kółku, bawiąc się w różne ciekawe gry. Czas bardzo szybko nam minął i musieliśmy już wracać do domów. Miłym zaskoczeniem dla nas było to, jak usłyszeliśmy od 5-7 letnich maluszków, że chcą, abyśmy ich znów niedługo odwiedzili. Więc nic nam nie pozostało, jak na kolejnym szkoleniu wolontariuszy z opiekunem, zaplanować wizytę w Ognisku :).

Zachęcamy również innych uczniów, aby wybrali się z nami w to miejsce, by móc zobaczyć uśmiech na twarzach u tych dzieci, gdy nas kolejny raz zobaczą.

 
Kwesta - 1 listopada 2013r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 04 Listopad 2013 08:28

KWESTOWANIE WOLONTARIUSZY z Zespołu Szkół nr 11 na Hospicjum Domowe ks. Dudkiewicza - w dniu 1 listopada 2013 roku

Zachęcam do poniższej krótkiej lektury osoby, które nie zasięgnęły jeszcze informacji na temat naszego Domowego Hospicjum.

Praca jako wolontariusz to wielkie wyzwanie. Ochotnicy muszą się zmierzyć z codziennymi problemami osób potrzebujących pomocy. Muszą być oni przygotowani na takie rzeczy jak przewijanie, sprzątanie, jak i chodzenie po zakupy osobie, która leży schorowana w swoim domu. Można powiedzieć, że w krótkim okresie stają się członkami jej rodziny. Od wolontariuszy wymaga się na pewno anielskiej cierpliwości. Mam na myśli takie sytuacje jak słuchanie po raz kolejny już znanej historii czy tych samych problemów. Jednak jest w tym coś wyjątkowego, co sprawia, że na sercu robi się cieplej. Należy sobie uświadomić, że bycie wolontariuszem to przebywanie z ludźmi wymagającymi uczucia. Przejawia się ono nawet poprzez zwykłe słuchanie czy też trzymanie za dłoń podczas rozmowy. Takie drobne gesty sprawiają, że potrzebujący czuje, że komuś na nim zależy.

A teraz coś o naszej służbie.

1 listopada br. od godziny 10.00 do godziny 12.00 - w ramach akcji „Pola Nadziei” – wolontariusze naszej Szkoły Podstawowej nr 20 i Gimnazjum nr 9 wzięli udział w kweście na rzecz jastrzębskiego hospicjum, zbierając datki na cmentarzu komunalnym.

Wolontariusze gorąco zachęcali do włączenia się w ideę hospicyjną, dzięki czemu otrzymywali datki do puszek od mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. W ramach podziękowań, obdarowywali ich naklejkami z symbolicznym żonkilem.

Warto pamiętać, że akcja „Pola Nadziei” polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

W akcji wzięli udział uczniowie:

Patryk Kaczmarski (Ia SP20), Błażej Serwotka (Ia G9), Marlena Czarnecka (Ic G9), Anna Ulbrich (Ic G9), Paulina Piłat (Ib G9), Nikola Kozieł (Ib G9), Milena Grządziel (Ic G9), Łukasz Świerczyna (IIb G9), Natalia Gajo (IIIb G9), Patrycja Hola (IIIb G9), Weronika Skrobol (IIIa G9) pod opieką nauczyciela języka angielskiego – p. Angeliki Augustyn oraz opiekuna wolontariatu szkolnego/pedagoga szkolnego – p. Agnieszki Kaczmarskiej.

Dzięki Waszej obecności i bezinteresownej chęci pomocy, udało nam się zebrać pieniądze na osoby będące pod opieką Hospicjum.

Widzę, że RAZEM możemy zdziałać WIELE dla osób będących w potrzebie.

Pamiętajcie, że okazywane DOBRO zawsze WRACA.

Podziękowania kieruję dla Was za okazane serce i czas oraz dla Waszych Rodziców, za wychowanie Was do ŻYCIA W ODPOWIEDZIALNOŚCI za siebie i za innych.

 

Opiekun wolontariatu szkolnego: Agnieszka Kaczmarska

 
Dziewczynka z zapałkami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Piątek, 11 Październik 2013 06:21

4 i 5 października 2013 r. w sklepie E.Leclerc nasi wolontariusze uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie z Łodzi o nazwie „Dziewczynka z zapałkami”. Akca polegała na pomocy w pakowaniu klientom produktów spożywczych do reklamówek, w zamian za co otrzymywali do puszek datki, które w każdym roku są przeznaczane na wyjazdy dzieci z ubogich rodzin na kolonie letnie i zimowiska. Symboliką tej akcji była również ofiarowywana przez wolontariuszy klientom - zapałka.

Uczniowie, którzy brali udział w akcji:
1) Gajo Natalia – IIIb G9 (sobota 10.00 – 13.00)
2) Serwotka Błażej – IIa G9 (piątek 16.00 – 19.00)
3) Deringer Sandra – IIa G9 (piątek 13.00 – 16.00)
4) Hola Patrycja – IIIa G9 (sobota 10.00 – 13.00)
5) Polak Roksana – IIa G9 (piątek 13.00 – 16.00)
6) Czarnecka Marlena – Ic G9 (piątek 13.00- 16.00)
7) Bańkowska Małgorzata – Ic G9 (piątek 13.00 – 16.00)
8) Świerczyna Łukasz – IIb G (sobota 13.00 – 16.00)

Opiekun wolontariatu: p. Agnieszka Kaczmarska

 
Sprawozdanie z akcji przedświątecznej zbiórki pieniędzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Czwartek, 04 Kwiecień 2013 20:42

Wolontariusze naszej szkoły – już po raz piąty – włączyli się w pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los i zaangażowali się w sprzedaż baśniowych zapałek w sklepie E.Leclerc. Akcja ta odbyła się w piątek, w sobotę i w niedzielę (22, 23 i 24 marca 2013 roku).

Oto nasi wolontariusze:
1) Michał Dziuba – 5a
2) Denis Słomiński – 5a
3) Sebastian Jendrzejowski – 5a
4) Patryk Warzybok - 5a
5) Marlena Czarnecka – 6b
6) Kamil Ciesielski – 6b
7) Kacper Kluk - 6b
8) Karolina Kijas – IIIa G
9) Paulina Niemczyk – IIIa G
10) Paulina Juszczakiewicz – IIIa G
11) Aleksander Kamiński – IIIa G

Wolontariuszami opiekowała się pani Magdalena Kalisiak.

 

Więcej…
 
Z wizytą w Gorzyczkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 04 Marzec 2013 15:14

W pierwszym dniu ferii (11 lutego 2013r.) wolontariusze szkolni (Marlena Czarnecka, Małgorzata Bańkowska, Karolina Kijas, Paulina Juszczakiewicz, Marcin Matura) wraz z opiekunem, p. Agnieszką Kaczmarską i z p. Emilem Bańkowskim (który umożliwił nam transport), pojechali do Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach.

Wolontariusze przywieźli odzież oraz przybory szkolne dla wychowanków tego domu, które zbierali podczas I semestru w Zespole Szkół nr 11.

Po budynku oprowadzał nas pan Wojciech Niemiec, ówczesny zastępca dyrektora, opowiadając nam o życiu codziennym młodzieży i powodach, dla których znalazła się w tym miejscu.

Mieliśmy również możliwość obejrzenia krótkometrażowego filmu dokumentalnego, w którym wypowiadała się wychowanka Domu Dziecka nt. swojego pobytu tutaj

Wyjazd ten spowodował, że inaczej popatrzyliśmy na nasze życie i warunki, w których się wychowujemy. Większość z nas ma obydwoje rodziców, a nie każdy potrafi to docenić w swoim życiu. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znów będziemy mieli możliwość, aby się tam wybrać. Spotkanie z tamtą młodzieżą było dla nas ciekawym przeżyciem.

 

 

 

 

 
Zbiórka pieniędzy dla Bartka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 31 Grudzień 2012 12:55
Wolontariusze szkolni w I semestrze 2012/2013r. zbierali pieniądze na rehabilitację chorego Bartka Mazura, który ma 4,5 roku (syna p. pedagog z ZS5). Chłopczyk ten zachorował z dnia na dzień – każdego dnia rodzice zmagają się z około dwudziestoma atakami padaczki. Wspólnymi siłami zebraliśmy 131,20 zł. Pieniądze zostały przekazane w dniu 22.12.2013r. rodzicom Bartka - pani Aleksandrze i panu Jarosławowi Mazurom. Wszystkim zaangażowanym w tą akcje składamy serdeczne podziękowania.
 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Piątek, 21 Grudzień 2012 12:59
Dnia 20 grudnia, wolontariusze z naszej szkoły wraz z panią pedagog zorganizowali spotkanie wigilijne. Wspólnie przygotowaliśmy poczęstunek, mama Ani upiekła pyszne ciasto. Każdy przyniósł jakieś słodkości i napoje. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Słuchając kolęd, każdy z nas wręczył prezent osobie, którą wylosował. Następnie wspólnie usiedliśmy przy stole częstując się wszystkim co przygotowaliśmy. W czasie naszego spotkania nie zabrakło humoru, który dopisywał wszystkim. Po mile spędzonym czasie, każdy z nas z niechęcią wracał do domu.
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 10 Grudzień 2012 00:00

Jak co roku 6 grudnia 2012r. w Zespole Szkół nr 11 Wolontariat szkolny przeprowadził Mikołajki (z opiekunem p. Agnieszką Kaczmarską).

W rolę Mikołaja niesamowicie wcielił się uczeń z klasy IIIc Gimnazjum – Patryk Kliś a do pomocy służyła mu jego "żona Mikołajowa", którą bezbłędnie zagrała mama od ucznia z IVa Krystiana Albrechta. W tym dniu wszystkim nam dopisywał dobry humor.

Uczniowie starszych klas witali ze zdziwieniem, ale i z rozbawieniem świętego Mikołaja wraz z elfami, w rolę których wcielili się poniżej wypisani uczniowie: Marcin Matura, Adrianna Popielarczyk, Sandra Kiljańska, Paulina Niemczyk, Paulina Juszczakiewicz oraz Karolina Kijas. Ci uczniowie, którzy posiadali zbyt dużo uwag negatywnych zapraszani byli na „przysłowiowe kolanko” do Mikołaja lub do jego żony i musieli się tłumaczyć ze swoich „przewinień” w szkole. Losowali również pytania bożonarodzeniowe, które niejednokrotnie powodowały dłuższe zastanowienie u swoich kolegów i koleżanek z klasy np. „Co to są Herody?”.

Na koniec każdy uczeń wraz z nauczycielem dostał na pamiątkę wierszyk świąteczny wraz z małą słodkością.

Hoł, hoł, hoł. Do zobaczenia za rok. Oby nie zabrakło nam śniegu…

 
Prelekcja - wolontariat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 19 Listopad 2012 13:15

Dnia 9 i 14 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja przedstawicieli Jastrzębskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, zorganizowana przez panią pedagog Agnieszkę Kaczmarską.

Przy stowarzyszeniu tym zostało utworzone Centrum Wolontariatu. Uczniowie klas gimnazjalnych (klasa IIa, IIb, IIIa i IIIc G) wypełniali ankietę na temat znajomości wolontariatu. Ankieta ta została później wspólnie omówiona z prowadzącą panią Joanną Paraluk i Izabelą Bigalke.

W trakcie prezentacji poruszone zostały następujące tematy:

• Cechy wzorowego wolontariusza.

• Obowiązki i prawa wolontariusza.

• Możliwości przystąpienia do wolontariatu.

• W czym może nam pomóc przystąpienie do wolontariatu.

• Osoby, którym należy pomagać w ramach wolontariatu.

Prelekcja zakończyła się dyskusją na temat prezentacji oraz poinformowaniem gimnazjalistów przez prowadzącą o możliwości wstąpienia do centrum wolontariatu prowadzonego przez Jastrzębskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” (siedziba przy ul. Warmińskiej 24).

 
Kwesta na Hospicjum Domowe im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Wtorek, 06 Listopad 2012 14:01

1 listopada 2012r. od godziny 9.30 do godziny 10.40 - w ramach akcji „Pola Nadziei” – wolontariusze naszego Gimnazjum wzięli udział w kweście na rzecz jastrzębskiego hospicjum, zbierając datki na cmentarzu komunalnym. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju chętnie wrzucali datki do specjalnie oznakowanych puszek, otrzymując w zamian naklejkę Hospicjum, którą młodzież pomagała naklejać na kurtki ofiarodawców oraz słowo podziękowania.

Pomimo wielkich strug deszczu uczniowie ciepłymi słowami zachęcali wszystkich odwiedzających cmentarz do włączenia się w tę akcję.

Warto pamiętać, że akcja „Pola Nadziei” polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

W akcji wzięli udział poszczególni uczniowie z klas: Błażej Serwotka (VIa), Sandra Kiljańska (IIIaG), Grzegorz Jurkiewicz (IIIcG), Patrycja Hola (IIaG), Karolina Kijas (IIIaG), Paulina Niemczyk (IIIaG) pod opieką opiekuna wolontariatu szkolnego Agnieszki Kaczmarskiej.

Wolontariusze, dziękuję Wam, że mogę zawsze na Was polegać! Jestem przekonana, że w przyszłym roku znów Was nie zabraknie.

Serdecznie dziękuję za Waszą bezinteresowną pomoc!!!

 
DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU SZKOLNEGO ZS11 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Niedziela, 13 Maj 2012 22:43

22 kwietnia 2012r. (w niedzielę) od godziny 7.30 do godziny 18.30 młodzież naszej Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Gimnazjum nr 9 - wraz z opiekunami p. Renatą Miler oraz p. Agnieszką Karczmarską - wzięła udział w kweście na rzecz jastrzębskiego  Hospicjum Domowego  zbierając datki przy kościele Podwyższenia Św. Krzyża. Uczniowie ciepłymi słowami i uśmiechem zachęcali wszystkich parafian do włączenia się w tą akcję. Ludzie chętnie wrzucali datki do specjalnie oznakowanych puszek, otrzymując w zamian żonkila oraz naklejkę HospicjumJ.

Warto pamiętać, że akcja „Pola Nadziei" polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

W akcji wzięli udział uczniowie klasy Va, IaG oraz IIaG:

  • Magdalena Cichy, Klaudia Sujewicz, Julia Kaczmarczyk, Natalia Gajo, Patrycja Hola, Sandra Kiljańska, Marcin Matura oraz Aleksander Kamiński - pod opieką dwóch nauczycieli: pani Renaty Miler oraz opiekuna wolontariatu szkolnego Agnieszki Kaczmarskiej.

Wolontariusze dziękujemy Wam, że możemy zawsze na Was polegać! Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku Was nie zabraknie. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc!!!

 

 

Opiekun wolontariatu szkolnego:

Agnieszka Kaczmarska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5