Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2469
mod_vvisit_counterWczoraj2755
mod_vvisit_counterW tygodniu5224
mod_vvisit_counterTydzień temu20981
mod_vvisit_counterW miesiącu64061
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4333626

Online: 36
Twoje IP: 54.162.151.77
,
Dzisiaj mamy: Lip 23, 2019

wolontariat
Dziewczynka z zapałkami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Piątek, 11 Październik 2013 06:21

4 i 5 października 2013 r. w sklepie E.Leclerc nasi wolontariusze uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie z Łodzi o nazwie „Dziewczynka z zapałkami”. Akca polegała na pomocy w pakowaniu klientom produktów spożywczych do reklamówek, w zamian za co otrzymywali do puszek datki, które w każdym roku są przeznaczane na wyjazdy dzieci z ubogich rodzin na kolonie letnie i zimowiska. Symboliką tej akcji była również ofiarowywana przez wolontariuszy klientom - zapałka.

Uczniowie, którzy brali udział w akcji:
1) Gajo Natalia – IIIb G9 (sobota 10.00 – 13.00)
2) Serwotka Błażej – IIa G9 (piątek 16.00 – 19.00)
3) Deringer Sandra – IIa G9 (piątek 13.00 – 16.00)
4) Hola Patrycja – IIIa G9 (sobota 10.00 – 13.00)
5) Polak Roksana – IIa G9 (piątek 13.00 – 16.00)
6) Czarnecka Marlena – Ic G9 (piątek 13.00- 16.00)
7) Bańkowska Małgorzata – Ic G9 (piątek 13.00 – 16.00)
8) Świerczyna Łukasz – IIb G (sobota 13.00 – 16.00)

Opiekun wolontariatu: p. Agnieszka Kaczmarska

 
Sprawozdanie z akcji przedświątecznej zbiórki pieniędzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Czwartek, 04 Kwiecień 2013 20:42

Wolontariusze naszej szkoły – już po raz piąty – włączyli się w pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los i zaangażowali się w sprzedaż baśniowych zapałek w sklepie E.Leclerc. Akcja ta odbyła się w piątek, w sobotę i w niedzielę (22, 23 i 24 marca 2013 roku).

Oto nasi wolontariusze:
1) Michał Dziuba – 5a
2) Denis Słomiński – 5a
3) Sebastian Jendrzejowski – 5a
4) Patryk Warzybok - 5a
5) Marlena Czarnecka – 6b
6) Kamil Ciesielski – 6b
7) Kacper Kluk - 6b
8) Karolina Kijas – IIIa G
9) Paulina Niemczyk – IIIa G
10) Paulina Juszczakiewicz – IIIa G
11) Aleksander Kamiński – IIIa G

Wolontariuszami opiekowała się pani Magdalena Kalisiak.

 

Więcej…
 
Z wizytą w Gorzyczkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 04 Marzec 2013 15:14

W pierwszym dniu ferii (11 lutego 2013r.) wolontariusze szkolni (Marlena Czarnecka, Małgorzata Bańkowska, Karolina Kijas, Paulina Juszczakiewicz, Marcin Matura) wraz z opiekunem, p. Agnieszką Kaczmarską i z p. Emilem Bańkowskim (który umożliwił nam transport), pojechali do Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach.

Wolontariusze przywieźli odzież oraz przybory szkolne dla wychowanków tego domu, które zbierali podczas I semestru w Zespole Szkół nr 11.

Po budynku oprowadzał nas pan Wojciech Niemiec, ówczesny zastępca dyrektora, opowiadając nam o życiu codziennym młodzieży i powodach, dla których znalazła się w tym miejscu.

Mieliśmy również możliwość obejrzenia krótkometrażowego filmu dokumentalnego, w którym wypowiadała się wychowanka Domu Dziecka nt. swojego pobytu tutaj

Wyjazd ten spowodował, że inaczej popatrzyliśmy na nasze życie i warunki, w których się wychowujemy. Większość z nas ma obydwoje rodziców, a nie każdy potrafi to docenić w swoim życiu. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znów będziemy mieli możliwość, aby się tam wybrać. Spotkanie z tamtą młodzieżą było dla nas ciekawym przeżyciem.

 

 

 

 

 
Zbiórka pieniędzy dla Bartka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 31 Grudzień 2012 12:55
Wolontariusze szkolni w I semestrze 2012/2013r. zbierali pieniądze na rehabilitację chorego Bartka Mazura, który ma 4,5 roku (syna p. pedagog z ZS5). Chłopczyk ten zachorował z dnia na dzień – każdego dnia rodzice zmagają się z około dwudziestoma atakami padaczki. Wspólnymi siłami zebraliśmy 131,20 zł. Pieniądze zostały przekazane w dniu 22.12.2013r. rodzicom Bartka - pani Aleksandrze i panu Jarosławowi Mazurom. Wszystkim zaangażowanym w tą akcje składamy serdeczne podziękowania.
 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Piątek, 21 Grudzień 2012 12:59
Dnia 20 grudnia, wolontariusze z naszej szkoły wraz z panią pedagog zorganizowali spotkanie wigilijne. Wspólnie przygotowaliśmy poczęstunek, mama Ani upiekła pyszne ciasto. Każdy przyniósł jakieś słodkości i napoje. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Słuchając kolęd, każdy z nas wręczył prezent osobie, którą wylosował. Następnie wspólnie usiedliśmy przy stole częstując się wszystkim co przygotowaliśmy. W czasie naszego spotkania nie zabrakło humoru, który dopisywał wszystkim. Po mile spędzonym czasie, każdy z nas z niechęcią wracał do domu.
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 10 Grudzień 2012 00:00

Jak co roku 6 grudnia 2012r. w Zespole Szkół nr 11 Wolontariat szkolny przeprowadził Mikołajki (z opiekunem p. Agnieszką Kaczmarską).

W rolę Mikołaja niesamowicie wcielił się uczeń z klasy IIIc Gimnazjum – Patryk Kliś a do pomocy służyła mu jego "żona Mikołajowa", którą bezbłędnie zagrała mama od ucznia z IVa Krystiana Albrechta. W tym dniu wszystkim nam dopisywał dobry humor.

Uczniowie starszych klas witali ze zdziwieniem, ale i z rozbawieniem świętego Mikołaja wraz z elfami, w rolę których wcielili się poniżej wypisani uczniowie: Marcin Matura, Adrianna Popielarczyk, Sandra Kiljańska, Paulina Niemczyk, Paulina Juszczakiewicz oraz Karolina Kijas. Ci uczniowie, którzy posiadali zbyt dużo uwag negatywnych zapraszani byli na „przysłowiowe kolanko” do Mikołaja lub do jego żony i musieli się tłumaczyć ze swoich „przewinień” w szkole. Losowali również pytania bożonarodzeniowe, które niejednokrotnie powodowały dłuższe zastanowienie u swoich kolegów i koleżanek z klasy np. „Co to są Herody?”.

Na koniec każdy uczeń wraz z nauczycielem dostał na pamiątkę wierszyk świąteczny wraz z małą słodkością.

Hoł, hoł, hoł. Do zobaczenia za rok. Oby nie zabrakło nam śniegu…

 
Prelekcja - wolontariat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 19 Listopad 2012 13:15

Dnia 9 i 14 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja przedstawicieli Jastrzębskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, zorganizowana przez panią pedagog Agnieszkę Kaczmarską.

Przy stowarzyszeniu tym zostało utworzone Centrum Wolontariatu. Uczniowie klas gimnazjalnych (klasa IIa, IIb, IIIa i IIIc G) wypełniali ankietę na temat znajomości wolontariatu. Ankieta ta została później wspólnie omówiona z prowadzącą panią Joanną Paraluk i Izabelą Bigalke.

W trakcie prezentacji poruszone zostały następujące tematy:

• Cechy wzorowego wolontariusza.

• Obowiązki i prawa wolontariusza.

• Możliwości przystąpienia do wolontariatu.

• W czym może nam pomóc przystąpienie do wolontariatu.

• Osoby, którym należy pomagać w ramach wolontariatu.

Prelekcja zakończyła się dyskusją na temat prezentacji oraz poinformowaniem gimnazjalistów przez prowadzącą o możliwości wstąpienia do centrum wolontariatu prowadzonego przez Jastrzębskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” (siedziba przy ul. Warmińskiej 24).

 
Kwesta na Hospicjum Domowe im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Wtorek, 06 Listopad 2012 14:01

1 listopada 2012r. od godziny 9.30 do godziny 10.40 - w ramach akcji „Pola Nadziei” – wolontariusze naszego Gimnazjum wzięli udział w kweście na rzecz jastrzębskiego hospicjum, zbierając datki na cmentarzu komunalnym. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju chętnie wrzucali datki do specjalnie oznakowanych puszek, otrzymując w zamian naklejkę Hospicjum, którą młodzież pomagała naklejać na kurtki ofiarodawców oraz słowo podziękowania.

Pomimo wielkich strug deszczu uczniowie ciepłymi słowami zachęcali wszystkich odwiedzających cmentarz do włączenia się w tę akcję.

Warto pamiętać, że akcja „Pola Nadziei” polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

W akcji wzięli udział poszczególni uczniowie z klas: Błażej Serwotka (VIa), Sandra Kiljańska (IIIaG), Grzegorz Jurkiewicz (IIIcG), Patrycja Hola (IIaG), Karolina Kijas (IIIaG), Paulina Niemczyk (IIIaG) pod opieką opiekuna wolontariatu szkolnego Agnieszki Kaczmarskiej.

Wolontariusze, dziękuję Wam, że mogę zawsze na Was polegać! Jestem przekonana, że w przyszłym roku znów Was nie zabraknie.

Serdecznie dziękuję za Waszą bezinteresowną pomoc!!!

 
DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU SZKOLNEGO ZS11 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Niedziela, 13 Maj 2012 22:43

22 kwietnia 2012r. (w niedzielę) od godziny 7.30 do godziny 18.30 młodzież naszej Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Gimnazjum nr 9 - wraz z opiekunami p. Renatą Miler oraz p. Agnieszką Karczmarską - wzięła udział w kweście na rzecz jastrzębskiego  Hospicjum Domowego  zbierając datki przy kościele Podwyższenia Św. Krzyża. Uczniowie ciepłymi słowami i uśmiechem zachęcali wszystkich parafian do włączenia się w tą akcję. Ludzie chętnie wrzucali datki do specjalnie oznakowanych puszek, otrzymując w zamian żonkila oraz naklejkę HospicjumJ.

Warto pamiętać, że akcja „Pola Nadziei" polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

W akcji wzięli udział uczniowie klasy Va, IaG oraz IIaG:

  • Magdalena Cichy, Klaudia Sujewicz, Julia Kaczmarczyk, Natalia Gajo, Patrycja Hola, Sandra Kiljańska, Marcin Matura oraz Aleksander Kamiński - pod opieką dwóch nauczycieli: pani Renaty Miler oraz opiekuna wolontariatu szkolnego Agnieszki Kaczmarskiej.

Wolontariusze dziękujemy Wam, że możemy zawsze na Was polegać! Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku Was nie zabraknie. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc!!!

 

 

Opiekun wolontariatu szkolnego:

Agnieszka Kaczmarska

 
"Mam Talent" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 18 Styczeń 2012 22:09


INFORMACJE O KONKURSIE SZKOLNYM „MAM TALENT”


22 grudnia 2011r. w Zespole Szkół nr 11 został przeprowadzony finał II edycji szkolnego konkursu „Mam Talent”.

Każdy występujący finalista był przedstawiany przez prowadzących w postaci rymowanych zdań, które odzwierciedlały ich duszę i piękno….A taki był porządek wystąpienia:

Więcej…
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 21 Grudzień 2011 22:25

6 grudnia 2011r. w Zespole Szkół nr 11 odbyły się Mikołajki, które zorganizował wolontariat szkolny pod opieką pedagoga szkolnego, pani Agnieszki Kaczmarskiej. W rolę Mikołaja zachwycająco wcielił się uczeń z klasy IIIb Gimnazjum – Paweł Muszyński, a do pomocy służyła mu jego „żona Mikołajowa”, którą bezbłędnie zagrała mama od uczennicy z Ib Gimnazjum Patrycji Hola.

W tym dniu wszystkim nam dopisywał dobry humor Smile

Uczniowie starszych klas witali ze zdziwieniem, ale i z rozbawieniem świętego Mikołaja wraz z elfami, w rolę których wcielili się poniżej wypisani uczniowie: Marcin Matura, Aleksandra Głogowska, Adrianna Popielarczyk, Marta Rduch, Sandra Kiljańska, Aleksander Kamiński, Ilona Madera i Nikola Deringer.

Ci uczniowie, którzy posiadali zbyt dużo uwag negatywnych zapraszani byli na „przysłowiowe kolanko” do Mikołaja lub do jego żony i musieli się tłumaczyć ze swoich „przewinień” w szkole. Losowali również pytania bożonarodzeniowe, które niejednokrotnie powodowały dłuższe zastanowienie u swoich kolegów i koleżanek z klasy np. „Co to są Herody?” W przypadku dobrze sformułowanej odpowiedzi uczeń otrzymywał czasopismo młodzieżowe „Miłujcie się”. Natomiast udzielenia błędnej odpowiedzi musiał wykonać ćwiczenia wysiłkowe np. przysiady.

Na koniec każdy uczeń wraz z nauczycielem dostał na pamiątkę wierszyk świąteczny wraz z małą słodkością.

Hoł, hoł, hoł. Do zobaczenia za rokSmile.

Więcej…
 
Fundacja "Dziewczynka z zapałkami" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 14 Listopad 2011 15:11

„Dziewczynka z zapałkami” to jedna z najsmutniejszych bajek świata, to także nazwa Fundacji, która przypomina, że takie biedne, samotne i niechciane dzieci są również wśród nas, a nie tylko w bajkach. Im też trzeba pomóc poprzez kupno pudełka zapałek, dzięki temu wiele biednych dzieci będzie mogło zjeść ciepły posiłek, czy wyjechać na wakacje.

Podopieczni Fundacji są zaopatrywani również w najpotrzebniejsze rzeczy - podręczniki , zeszyty, plecaki , odzież, przybory  codziennego użytku.

Wielu z nich nie ma najmniejszej szansy na doświadczenie podobnych atrakcji, jakie dla większości dzieci w naszym kraju są zwykle dostępne.  Dla nich pracownicy Fundacji organizują czas wolny, animują spektakle uliczne, happeningi, przeprowadzają  warsztaty teatralne i plastyczne, zachęcają  do poznawania różnych form aktywności intelektualnej i fizycznej.

 

Wolontariusze naszej szkoły – już po raz trzeci – włączyli się w pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los i zaangażowali się w sprzedaż baśniowych zapałek w sklepie „Delia” w dniach 21 – 23 października 2011r. pod opieką pani Sławki Kowalskiej (koordynatora Fundacji).

Oto kwoty, które zebrali na ten cel poszczególni wolontariusze:

1)      Karolina Dziekanowska – 73 zł (która zasłużyła na wyróżnienie ze względu na zaangażowanie i bardzo dobry kontakt z klientami)

2)     Anna Cieślok, Aleksander Kamiński i Klaudia Augustynek – 56, 52 zł

3)     Weronika Bednarz – 69 zł

4)     Ilona Madera, Grzegorz Jurkiewicz i Albert Flis – 73,79 zł

 

Kochani, dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie, a przede wszystkim za to, że można kolejny raz na Was polegać!!

 

W niedługim czasie rusza po raz czwarty zbiórka pieniędzy dla dzieci, również w sklepie „Delima” w dniach 25-27 listopada 2011r. Macie jeszcze siły, by nieść pomoc???

Jeśli tak, to zapraszam do gabinetu pedagoga szkolnego, by omówić szczegóły kolejnej akcji z FundacjiJ DO DZIEŁA !!

 
Eliminacje do "Mam Talent" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 09 Listopad 2011 18:02

Ruszyła II edycja Eliminacji do szkolnego konkursu „Mam Talent”.

3 listopada 2011r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu „Mam Talent’. W sumie było 14 uczestników. Zaprezentowany był: taniec, śpiew oraz gra na gitarze i keyboardzie.

W skład „jury” wchodziły trzy osoby: przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Gimnazjum nr 9: Natalia Gajo, Patrycja Hola oraz Kinga Bartosik.

Za nagłośnienie oprócz Dominika Rducha był również odpowiedzialny Karol Kowalski, prowadzący jednocześnie Eliminacje. Nad oprawą fotograficzną czuwał Artur Morgut, a także rodzic naszej uczestniczki konkursu – p. Bożena Dziedzińska oraz pedagog szkolny p. Agnieszka Kaczmarska, która również była inicjatorką całego przedsięwzięcia, jak i prowadzącą. Do pomocy służyli także wolontariuszeSmile, którzy wykazywali się ciekawymi pomysłami w zorganizowaniu tego konkursu.

 

Dla większej części publiczności występy naszych uczestników, nagradzane gromkimi brawami, były miłym zaskoczeniem.

Porządek wystąpienia w szkolnym konkursie „Mam Talent” 3 listopada 2011r.:

1) MAJA MOCKO – śpiew (SP20)

2) SEBASTIAN BOCIANOWSKI i PIOTR BROMBOSZCZ – taniec (SP20)

3) MAŁGORZATA BAŃKOWSKA - śpiew + gra na gitarze (SP20)

4) WIKTORIA DZIEDZIŃSKA – śpiew (SP20)

5) MARTA PASTOR – gra na keyboardzie (SP20)

6) MARTA KRÓLICZEK i ARKADIUSZ POLA – taniec (SP20)

7) ROBERT JAKUBIEC - gra na gitarze + śpiew (SP20)

8) BARBARA BŁASZCZYŃSKA – śpiew (G9)

9) PAULINA PIŁAT i NIKOLA KOZIEŁ – taniec (SP20)

10) ALEKSANDRA DANKOWIAK i KATARZYNA PIĘTKA – śpiew (SP20)

11) JULIA KACZMARCZYK – śpiew (SP20)

 

A oto wyróżnieni w szkolnym konkursie „Mam Talent”:

 

I miejsce – Barbara Błaszczyńska (G9)

II miejsce – Arkadiusz Pola (G9) i Marta Króliczek (SP20)

III miejsce – Maja Mocko (SP20)

 

Występy zakończyły się wspólnym delektowaniem się słodkościami zakupionymi przez organizatorów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5