Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1182
mod_vvisit_counterWczoraj4446
mod_vvisit_counterW tygodniu22525
mod_vvisit_counterTydzień temu45691
mod_vvisit_counterW miesiącu14409
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5621558

Online: 56
Twoje IP: 3.235.239.156
,
Dzisiaj mamy: Lip 04, 2020

wolontariat
"Mam Talent" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 18 Styczeń 2012 22:09


INFORMACJE O KONKURSIE SZKOLNYM „MAM TALENT”


22 grudnia 2011r. w Zespole Szkół nr 11 został przeprowadzony finał II edycji szkolnego konkursu „Mam Talent”.

Każdy występujący finalista był przedstawiany przez prowadzących w postaci rymowanych zdań, które odzwierciedlały ich duszę i piękno….A taki był porządek wystąpienia:

Więcej…
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 21 Grudzień 2011 22:25

6 grudnia 2011r. w Zespole Szkół nr 11 odbyły się Mikołajki, które zorganizował wolontariat szkolny pod opieką pedagoga szkolnego, pani Agnieszki Kaczmarskiej. W rolę Mikołaja zachwycająco wcielił się uczeń z klasy IIIb Gimnazjum – Paweł Muszyński, a do pomocy służyła mu jego „żona Mikołajowa”, którą bezbłędnie zagrała mama od uczennicy z Ib Gimnazjum Patrycji Hola.

W tym dniu wszystkim nam dopisywał dobry humor Smile

Uczniowie starszych klas witali ze zdziwieniem, ale i z rozbawieniem świętego Mikołaja wraz z elfami, w rolę których wcielili się poniżej wypisani uczniowie: Marcin Matura, Aleksandra Głogowska, Adrianna Popielarczyk, Marta Rduch, Sandra Kiljańska, Aleksander Kamiński, Ilona Madera i Nikola Deringer.

Ci uczniowie, którzy posiadali zbyt dużo uwag negatywnych zapraszani byli na „przysłowiowe kolanko” do Mikołaja lub do jego żony i musieli się tłumaczyć ze swoich „przewinień” w szkole. Losowali również pytania bożonarodzeniowe, które niejednokrotnie powodowały dłuższe zastanowienie u swoich kolegów i koleżanek z klasy np. „Co to są Herody?” W przypadku dobrze sformułowanej odpowiedzi uczeń otrzymywał czasopismo młodzieżowe „Miłujcie się”. Natomiast udzielenia błędnej odpowiedzi musiał wykonać ćwiczenia wysiłkowe np. przysiady.

Na koniec każdy uczeń wraz z nauczycielem dostał na pamiątkę wierszyk świąteczny wraz z małą słodkością.

Hoł, hoł, hoł. Do zobaczenia za rokSmile.

Więcej…
 
Fundacja "Dziewczynka z zapałkami" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 14 Listopad 2011 15:11

„Dziewczynka z zapałkami” to jedna z najsmutniejszych bajek świata, to także nazwa Fundacji, która przypomina, że takie biedne, samotne i niechciane dzieci są również wśród nas, a nie tylko w bajkach. Im też trzeba pomóc poprzez kupno pudełka zapałek, dzięki temu wiele biednych dzieci będzie mogło zjeść ciepły posiłek, czy wyjechać na wakacje.

Podopieczni Fundacji są zaopatrywani również w najpotrzebniejsze rzeczy - podręczniki , zeszyty, plecaki , odzież, przybory  codziennego użytku.

Wielu z nich nie ma najmniejszej szansy na doświadczenie podobnych atrakcji, jakie dla większości dzieci w naszym kraju są zwykle dostępne.  Dla nich pracownicy Fundacji organizują czas wolny, animują spektakle uliczne, happeningi, przeprowadzają  warsztaty teatralne i plastyczne, zachęcają  do poznawania różnych form aktywności intelektualnej i fizycznej.

 

Wolontariusze naszej szkoły – już po raz trzeci – włączyli się w pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los i zaangażowali się w sprzedaż baśniowych zapałek w sklepie „Delia” w dniach 21 – 23 października 2011r. pod opieką pani Sławki Kowalskiej (koordynatora Fundacji).

Oto kwoty, które zebrali na ten cel poszczególni wolontariusze:

1)      Karolina Dziekanowska – 73 zł (która zasłużyła na wyróżnienie ze względu na zaangażowanie i bardzo dobry kontakt z klientami)

2)     Anna Cieślok, Aleksander Kamiński i Klaudia Augustynek – 56, 52 zł

3)     Weronika Bednarz – 69 zł

4)     Ilona Madera, Grzegorz Jurkiewicz i Albert Flis – 73,79 zł

 

Kochani, dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie, a przede wszystkim za to, że można kolejny raz na Was polegać!!

 

W niedługim czasie rusza po raz czwarty zbiórka pieniędzy dla dzieci, również w sklepie „Delima” w dniach 25-27 listopada 2011r. Macie jeszcze siły, by nieść pomoc???

Jeśli tak, to zapraszam do gabinetu pedagoga szkolnego, by omówić szczegóły kolejnej akcji z FundacjiJ DO DZIEŁA !!

 
Eliminacje do "Mam Talent" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 09 Listopad 2011 18:02

Ruszyła II edycja Eliminacji do szkolnego konkursu „Mam Talent”.

3 listopada 2011r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu „Mam Talent’. W sumie było 14 uczestników. Zaprezentowany był: taniec, śpiew oraz gra na gitarze i keyboardzie.

W skład „jury” wchodziły trzy osoby: przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Gimnazjum nr 9: Natalia Gajo, Patrycja Hola oraz Kinga Bartosik.

Za nagłośnienie oprócz Dominika Rducha był również odpowiedzialny Karol Kowalski, prowadzący jednocześnie Eliminacje. Nad oprawą fotograficzną czuwał Artur Morgut, a także rodzic naszej uczestniczki konkursu – p. Bożena Dziedzińska oraz pedagog szkolny p. Agnieszka Kaczmarska, która również była inicjatorką całego przedsięwzięcia, jak i prowadzącą. Do pomocy służyli także wolontariuszeSmile, którzy wykazywali się ciekawymi pomysłami w zorganizowaniu tego konkursu.

 

Dla większej części publiczności występy naszych uczestników, nagradzane gromkimi brawami, były miłym zaskoczeniem.

Porządek wystąpienia w szkolnym konkursie „Mam Talent” 3 listopada 2011r.:

1) MAJA MOCKO – śpiew (SP20)

2) SEBASTIAN BOCIANOWSKI i PIOTR BROMBOSZCZ – taniec (SP20)

3) MAŁGORZATA BAŃKOWSKA - śpiew + gra na gitarze (SP20)

4) WIKTORIA DZIEDZIŃSKA – śpiew (SP20)

5) MARTA PASTOR – gra na keyboardzie (SP20)

6) MARTA KRÓLICZEK i ARKADIUSZ POLA – taniec (SP20)

7) ROBERT JAKUBIEC - gra na gitarze + śpiew (SP20)

8) BARBARA BŁASZCZYŃSKA – śpiew (G9)

9) PAULINA PIŁAT i NIKOLA KOZIEŁ – taniec (SP20)

10) ALEKSANDRA DANKOWIAK i KATARZYNA PIĘTKA – śpiew (SP20)

11) JULIA KACZMARCZYK – śpiew (SP20)

 

A oto wyróżnieni w szkolnym konkursie „Mam Talent”:

 

I miejsce – Barbara Błaszczyńska (G9)

II miejsce – Arkadiusz Pola (G9) i Marta Króliczek (SP20)

III miejsce – Maja Mocko (SP20)

 

Występy zakończyły się wspólnym delektowaniem się słodkościami zakupionymi przez organizatorów.

Więcej…
 
Kwesta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Środa, 09 Listopad 2011 16:45

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU SZKOLNEGO ZS11:

1 listopada 2011r. od godziny 9.00 do godziny 11.00 młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w kweście na rzecz jastrzębskiego hospicjum, zbierając datki na cmentarzu komunalnym. Uczniowie ciepłymi słowami zachęcali wszystkich odwiedzających cmentarz do włączenia się w tę akcję. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju chętnie wrzucali datki do specjalnie oznakowanych puszek, otrzymując w zamian naklejkę Hospicjum, którą młodzież pomagała naklejać na kurtki ofiarodawców oraz słowo podziękowania Smile

Warto pamiętać, że akcja „Pola Nadziei” polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

W akcji wzięli udział uczniowie klasy IIa, IIc i IIIb:

• Sandra Kiljańska, Grzegorz Jurkiewicz, Albert Flis, Marta Rduch, Dominik Rduch i Nikola Deringer pod opieką dwóch nauczycieli: pani Angeliki Augustyn oraz opiekuna wolontariatu szkolnego Agnieszki Kaczmarskiej.

Wolontariusze, dziękujemy Wam, że możemy zawsze na Was polegać! Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku Was nie zabraknie. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc!!!

 

Opiekun wolontariatu szkolnego: Agnieszka Kaczmarska

 
Wizyta w Domu Opieki Społecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Wtorek, 15 Marzec 2011 12:54

W dniu 05.03.2011r. wybraliśmy się w piątkę wolontariuszy (Sandra Kilijańska, Anna Cieślok, Ola Głogowska , Klaudia Augustynek i Marcin Matura) pod opieką pani pedagog Agnieszki Kaczmarskiej do Domu Opieki Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

W domu tym poznaliśmy niesamowitą i pełną energii panią Teofilę i panią Irenę, które mają już za sobą większą część swojego życia. Jedna z nich opowiedziała nam o tym, jak przeżyła II wojnę światową. Widzieliśmy, że nasza obecność bardzo ucieszyła obie panie, ponieważ wspomnieniami mogły wrócić również do swoich młodzieńczych lat. Następnie wybraliśmy się do innych pensjonariuszy w tym domu. Pan Antoni obchodził w tym dniu swoje 85 urodziny. Pan Antoni razem z panem Stanisławem interesują się dekorowaniem swojego pokoju światełkami. To jest ich pasja. Widzieliśmy, jak to zajęcie sprawia  im radość.

A naszym ulubionym hobby jest niesienie pomocy innym i dawanie radości drugiej osobie poprzez swoją obecność. Właśnie ten sposób pomaganie starszemu człowiekowi (poprzez dobre słowo, swoją obecność i rozmowę) powoduje, że stajemy się lepsi i docenieni.

 
Wolontariat w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Wtorek, 15 Marzec 2011 12:44

TROSZKĘ O NASZYM WOLONTARIACIE SZKOLNYM - rok szkolny 2010/2011.

Nasz wolontariat szkolny w Gimnazjum nr 9 funkcjonuje już od 10 lat, a opiekuje się nami pani Agnieszka Kaczmarska. Podczas tych wszystkich lat udało nam się przeprowadzić kilka ważnych akcji, m.in.:

 1. akcję "Książka" (przekazywanie podręczników przeniesionych przez uczniów do biblioteki szkolnej i do przedszkola);
 2. otrzęsiny dla klas ;
 3. Mikołajki w przedszkolu i w gimnazjum;
 4. zbieranie produktów spożywczych wśród uczniów dla dzieci z ochronki przy kościele Miłosierdzia Bożego;
 5. robienie kartek świątecznych i ich sprzedaż (cel – zakup słodyczy dla uczniów z ZS11 na Mikołaja);
 6. przygotowanie Wigilijki dla nauczycieli naszej szkoły;
 7. zorganizowanie pomocy koleżeńskiej dla słabszych uczniów;
 8. przygotowanie gazetek szkolnych;
 9. sprzątanie opuszczonych i zaniedbanych grobów;
 10. zbieranie ubrań, przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka z Rybnika i dla dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego;
 11. wycieczki rowerowe do Czech z naszym opiekunem;
 12. pilnowanie porządku na przerwach;
 13. przeprowadzenie Andrzejek dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej;
 14. zbieranie pieniędzy na rehabilitację Kasi Bańkowskiej;
 15. uczęszczanie przez wolontariuszy do przedszkola, by pomagać młodszym dzieciom w codziennych czynnościach;
 16. udział wolontariuszy w zbieraniu kwesty przed kościołem na Hospicjum;
 17. zrobienie przedstawienia dla Domu Pomocy Społecznej o tematyce;
 18. zbieranie kwesty na Hospicjum na cmentarzu komunalnym 1 listopada każdego roku szkolnego;
 19. zbieranie ubrań, przyborów szkolnych, detergentów itp. dla Powodzian i uczniów będących w potrzebie naszej szkoły.

Naszym zamierzeniem jako wolontariuszy jest to, by działać również poza terenem szkoły, dlatego też chodzimy{każdy oczywiście w ramach swojego wolnego czasu}do Przedszkola nr 20 {do którego mamy zaledwie dwa kroki}, aby pomagać małym dzieciom. Jednej z naszych koleżanek tak się spodobało, że codziennie po szkole znajdowała trochę czasu, by spotkać się z małym dziećmi. Jednym słowem przepadamy za tymi robaczkami…:}

W okresie tych 10 lat był też czas, by chodzić opiekować się osobami starszymi w Domu Pomocy Społecznej na ul. Kaszubskiej. Zawsze te spotkania dają nam coś cennego. Uczymy się przez nie wielkiej cierpliwości, ale przede wszystkim miłości do tego człowieka, schorowanego, ale jakże miłego i życzliwego. Oni to uczą nas żyć pełnią ducha, dawać światu to, co mamy w sobie najpiękniejsze, dzięki nim stajemy się lepsi.

A jeśli mamy jakiś problem, chcemy coś fajnego zorganizować itd., wtedy na naszych spotkaniach w każdy wtorek o 12.30 oraz w każdą środę o 8.00 spotykamy się wszyscy i rozmawiamy o tym z panią Kaczmarską.

Sam termin "wolontariat" nie jest nowy, już Henryk Sienkiewicz pisał w "Potopie" : "(...) w dwóch następnie idących chorągiewkach wolontarskich służyła sama szlachta mniejsza i większa (...)". Nasz wolontariusz nie jest tylko ochotnikiem w wojsku, ale przyjacielem, opiekunem, pocieszycielem, społecznikiem, dobroczyńcą, dobrodziejem, który bezpośrednio pomaga ludziom.

Wiedz, że przyjaźni nie da się kupić za żadną cenę, podobnie jak miłości czy ulgi w cierpieniu. Ty może to wszystko masz w sobie do zaoferowania innym i dlaczego z tym czekasz? Może najwyższy czas, by inni zobaczyli prawdziwy dowód Twojej dojrzałości, spróbuj kształtować otaczająca Cię rzeczywistość…

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przyjść na nasze spotkania - serdecznie Cię na nie zapraszamy!!!!

Piątek o 12.30 (gabinet pani pedagog).

 

NASI DZIELNI WOLONTARIUSZE:

 1. Marta Rduch – 2b G
 2. Dominik Rduch – 2b G
 3. Marcin Matura – 1a G
 4. Izabela Radek – 2b G
 5. Patrycja Ciupinska - 2b G
 6. Artur Morgut - 2b G
 7. Ilona Madera - 2b G
 8. Nikola Deringer- 2b G
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 5